28 Vasaris 2020, Penktadienis

 

Pirmas
 

Ankstyvą vasaros rytą gausus Lomių bendruomenės narių būrys pasileido kelionėn po vaizdingąjį Anykščių kraštą. Malonu keliauti , pamatyti turtingus istorija bei gamta Lietuvos kampelius.

Pažintį su Anykščiais pradėjome rašytojo A. Vienuolio – Žukausko name – memorialiniame muziejuje. Čia ir garsiosios poemos „Anykščių šilelis“ autoriaus Antano Baranausko klėtelė. Apie šiuos lietuvių literatūros milžinus parašyta ne viena knyga, ne vienas išvykos dalyvis prisiminė mokykloje išmoktas „ Anykščių  šilelio“ ištraukas.

Gidė Eglė lydėjo lomiškius į netoliese veikiančią parodų salę, kurioje darbštaus anykštėno Stanislovo Petraškos unikali akmens tapybos ekspozicija, tokia vienintelė visoje Europoje!

Įdomi pažintis mūsų laukė su Aukštaitijoje veikiančio siaurojo geležinkelio istorija. Pasirodo, šiuo geležinkelio bėgiais žmonės ne tik važinėjo į kaimyninius rajonus, bet pokario metais anykštėnai buvo vežami į Sibirą. „Siaurukas“ veikia ir šiandien, nustatytomis valandomis juo galima pasiekti aplinkinius miestelius. Įdomu ir malonu buvo išbandyti čia veikiančius eksponatus – rankinę dreziną bei triratį ant bėgių.

Lajų tako panorama pranoko visus ekskursantų lūkesčius. Buvo verta kopti į kalno viršūnę, o iš ten laiptais kilti dar aukščiau ir pamatyti vaizdingojo Anykščių krašto panoramą iš paukščio skrydžio.

Kas nežino Puntuko akmens, apdainuoto anykštėnų, apipinto legendomis ir padavimais! Velnio neštas akmuo dunkso pačiame Anykščių šilelio centre, apipintas padavimais ir legendomis, apdainuotas anykštėnų!

Įspūdinga Šv. Mato neogotikinio stiliaus dvibokštė bažnyčia, aukščiausia visoje Lietuvoje, siekianti 79 metrų aukštį. Ne kartą perstatyta, jos istorija siekia net XV amžių. Bažnyčią puošė ir dekoravo autoritetingi Lietuvos menininkai. Turistus vilioja 33 metrų aukštyje dešiniajame bokšte įrengta apžvalgos aikštelė. Užkopus 186 laipteliais į viršų, atsiveria nuostabi Anykščių miesto ir apylinkių panorama.

Kaip neaplankyti Laimės žiburio! Kopėme laiptais į viršų, kad nusilenktume „Brisiaus galo“, „Katytės“. „Laimės žiburio“, „Liūdnos pasakos“ autoriaus Jono Biliūno atminimui.

Išvykos metu tvyrojo gera nuotaika, geras oras leido netrukdomai lankyti istorines bei gamtines Anykščių krašto vietas, bendrauti tarpusavyje.

Bendruomenės informacija                              

S. Valinčienės nuotraukoje – lomiškiai prie Puntuko

Komentarai

 #
O tai seniunaitis nedalyvavo?Be valdzios vaziavote?
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija