24 Kovas 2019, Sekmadienis

 

Pirmas
 

Balandžio 14 d., šeštadienį, Tauragę pasieks per Lietuvą su pakilia šventine nuotaika keliaujantis šimtmečio Dainų šventės žygis „Vardan tos“. 13 val. Pilies aikštėje žygio šauklė, žinoma TV laidų vedėja Edita Mildažytė, visus tauragiškius pakvies prisijungti prie dainų bei šokių, kuriuos atliks Dainų šventei besiruošiantys kolektyvai bei chorai.

Visi susirinkusieji turės galimybę prisidėti ir prie ypatingos žygio misijos – pakviesti 4 milijonus lietuvių iš viso pasaulio liepos 6-ąją kartu giedoti šimtmečio „Tautišką giesmę”.

„Per 100 metų iš Lietuvos išvyko ir po visą pasaulį pasklido daugiau nei milijonas lietuvių. Sakoma, kad visur sutiksi žvirblį ir lietuvį. Kiekvienas iš mūsų pažįsta bent po vieną, kuris gyvena užsienyje, taigi žygio metu turėsim progą visus juos pakviesti šimtmečio proga jungtis į bendrą chorą. Jei mums pavyks pakviesti 4 milijonus, tai bus svarbus įrodymas, kad žmonių, kurių širdyse dega meilė Lietuvai, pasaulyje yra daugiau nei kada manėme“, – sakė E. Mildažytė.

Į tauragiškiams ir miesto svečiams skirtą šventę susirinks beveik 200 šio rajono mėgėjų meno kolektyvų atstovų ir dar tiek pat vyrų chorų dainininkų. Tarp jų – ir žymiojo berniukų choro „Ąžuoliukas“ choristai. Visi šie renginio dalyviai šventę atidarys iškilminga eisena nuo Kultūros centro link Pilies bokšto.

Tauragės miestui skirtoje šventėje apsilankys ir tauragiškis aktorius, Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas.

Į šventės erdvę susirinkę anksčiau čia taip pat nenuobodžiaus – čia vyks lengvos karinės ginkluotės ir amunicijos paroda, „Tauro ragų“ ekspozicija, o prie Pilies bokšto šventės svečiai bus vaišinami kareiviška koše.

„Dainų šventė – tai ne kelių dienų renginys Vilniuje, tai – kasdienis, nenutrūkstantis procesas, kuriame dalyvauja tūkstančiai žmonių. Žmonės buriasi, mokosi dainų ir šokių, repetuoja, jaudinasi, dalyvauja atrankose. Norime, kad ši nuotaika neliktų vien repeticijų salėse, bet pasklistų po miestų gatves ir aikštes, užkrėstų visus žmones švęsti, linksmintis ir augintų tą bendrumo jausmą iki pat vasaros susitikimo sostinėje“, – sakė Dainų šventę organizuojančio Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa.

Pasak P. Liausos, kiekvienas, kuris yra kada nors dalyvavęs Dainų šventėje, yra neatsiejama šios šventės dalis, padėjusi šią unikalią tradiciją išsaugoti ir užauginti. Todėl jis labai ragina buvusius Dainų šventės dalyvius ateiti į šventę pasipuošus tų metų, kai dalyvavo, ženkliukais ir jungtis į Dainų šventės alumnų bendruomenę adresu www.alumnai.lt.

Žygį per Lietuvą „Vardan tos“ organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir iniciatyva „Lietuva 4.000.000“, bendradarbiaudami su miestų kultūros centrais ir savivaldybėmis. Jau aplankiusi Pasvalį, Radviliškį ir Lazdijus, po Marijampolės ši šventė patrauks į Tauragę, Telšius bei Uteną.

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija