22 Rugsėjis 2019, Sekmadienis

 

Pirmas
 

Vis dažniau pastebima, kad automobilių vairuotojai nesilaiko Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Vienas iš tokių taisyklių pažeidimų yra kalbėjimas telefonu vairuojant automobilį. Toks reiškinys tikriausiai jau tapo įprastas ir tikrai kasdien pastebime bent po vieną taip besielgiantį neatsakingą vairuotoją.

Už tokį KET pažeidimą yra numatyta bauda Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau - ANK) 417 str. 3 d. Šiuo metu bauda už neleistiną naudojimąsi mobiliuoju telefonu vairuojant yra nuo 30 iki 90 eurų. Pirmą kartą šį nusižengimą padariusiam vairuotojui skiriama pusė minimalios baudos, tai yra, 15 eurų. Taip pat ANK 417 str. 9 d. numato, kad už šio straipsnio 3 dalyje numatytus administracinius nusižengimus gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vieno iki trijų mėnesių.

Naudotis mobiliuoju telefonu vairuojant turėtų atgrasyti ne tik baudos, bet ir galimos pasekmės. Neapdairumas ir neatidumas gali kainuoti brangiai.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai linki saugių kelionių ir atidumo kelyje.

Vairuotojau, prieš atsiliepdamas į skambantį telefoną kai vairuoji, savęs paklausk, kas geriau: bauda, teisių atėmimas, skaudžios pasekmės, o gal laisvų rankų įrangos įsigijimas?

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija