28 Kovas 2020, Šeštadienis

 

Pirmas
 

Neseniai 60-ąjį jubiliejų atšventęs Vytautas Jonušaitis gali pasigirti, kad jo gimtadienis – dukart metuose. Gal todėl jo gyvenimas toks turiningas, kupinas nuotykių. Vytautas - ne tik puikiai savo darbą išmanantis tekintojas, neabejingas menui, bet ir nepailstantis šokėjas, turistinių kelionių baidarėmis organizatorius.

Turbūt nesuklysiu pasakiusi, jog ne vieno vaiko svajonė - savo gimtadienį švęsti keletą kartų per metus. Taip jau atsitiko, kad Vytautas ir jo sesutė dvynė tai galėjo daryti nuo pat gimimo - mat užregistruojant naujagimius padaryta klaida. Dvynukai Vytautas ir Irma gimė rugsėjo 25 d., o jų gimimo liudijimuose įrašyta spalio 8 diena.
Janušaičių šeima gyveno Tauragės rajone, Molupio kaime, Vytautas užaugo su dviem broliais ir dviem seserimis. Sukūręs šeimą, savo šeimos lizdą susisuko Dapkiškių kaime, kur su žmona Alma užaugino dvi dukras – Rasą ir Liną. Abi jau turi savo šeimas, gyvena Tauragėje. Seneliams padovanojo trejetą anūkų, kurie labai mėgsta svečiuotis bei leisti vasaras kaime.
- Kiekvieną vasarą stengiamės su žmona atostogauti pakaitomis, kad prisiderintume prie anūkų atostogų ir kuo daugiau laiko galėtume praleisti su jais. Aštuonmetė Emilija bei vyresnieji Lukas ir Aironas ypač mėgsta vandens pramogas. Anksčiau pramogaudavome netoli namų esančioje upėje, vėliau įsigijome baseiną, tai anūkų džiaugsmui nėra galo, - pasakojo mylintis senelis.

Dirbtuvės skendi gėlėse

Vytautas Jonušaitis, šiuo metu dirbantis VĮ Tauragės regiono keliai Tauragės kelių tarnybos tekintoju, nesiliauja stebinęs aplinkinių, ypač į dirbtuves užsukančių bendradarbių ir klientų. Jo dirbtuvėse ne tik ideali švara ir tvarka, bet jos tiesiog skendi gėlėse. Jei nematytum įvairiausių staklių, pamanytum, jog pakliuvai į kokį botanikos sodą, nes patalpa tiesiog žaliuoja nuo įvairiausių gėlių gausos. Jų pilna visur – ant sienų, palangių bei ant paties meistro specialiai gėlėms pagamintų stovelių. Kuklus darbininkas sakė, jog nieko ypatingo čia nėra, tiek gėlių tiesiog sukaupęs per daugelį metų.
- Stovelius gėlėms mėgstu tekinti iš medžio, taip pat ir žvakides, bet tik savo reikmėms, užsakymų nepriimu. Tekintoju dirbu nuo 1974 metų. Pradėjau dirbti Tauragės keramikoje, o dabar čia, Kelių valdyboj. Mano darbas – ištekinti įvairias atsargines detales įmonės automobiliams, - pašnekovas mostelėjo ranka į šalia dirbtuvių esančiame garaže po darbo tvarkingai išrikiuotą įmonės techniką.

Didžiausia aistra – kelionės baidarėmis

Paaiškėjo, kad Vytautas Jonušaitis ir aistringas keliautojas, tačiau paprastos ekskursijos autobusu jį ne ypatingai žavi. Didžiausia jo aistra – kelionės baidarėmis.
- Apie 20 metų dirbau Statybinių medžiagų gamybos susivienijime, čia ir pradėjau turistinę veiklą – organizuodavau keliones baidarėmis po visą Rusiją. Tais laikais, surinkus grupę, būdavo kruopščiai egzaminuojamas kiekvienas jos narys, visi turėdavo būti puikūs plaukikai, nes plaukimas srauniomis, vingiuotomis ir akmenuotomis Rusijos upėmis iš kiekvieno pareikalaudavo nepaprastai daug ištvermės. Baidarėmis išmaišėme beveik visą Rusiją - nuo Baikalo, didžiausio gėlo vandens telkinio rytų Sibire, iki Karelijos, nuostabaus krašto Rusijos šiaurės vakaruose, prie Suomijos sienos, - praeities įspūdžiais dalijosi Vytautas Jonušaitis.
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, kai į Rusijos upes be vizos nebebuvo galima įplaukti, Vytautui teko apsiriboti vien tik Lietuvos upėmis. Jis džiaugiasi Sovietų palikimu – baidarėmis, kurios tarnauja iki šiol. Kiekvieną vasarą Vytautas surenka savo bendraminčių grupę ir vyksta į pilną nuotykių ir ekstremalių išbandymų kelionę.

Atsipalaiduoti padeda šokiai

Šaltuoju metų laiku Vytautas Jonušaitis kartu su žmona Alma savo energiją išlieja šokių aikštelėje. Nuo 2004-ųjų abu sutuoktiniai šoka pagyvenusių žmonių šokių kolektyve „Vėjava“.
- Kasmet nekantriai laukiu kiekvieno šokių sezono pradžios, kuris paprastai prasideda spalio mėnesį. Pirmiausia su kolektyvu atšvenčiame mano gimtadienį, o tuomet jau kimbame į darbą. Repeticijos vyksta du kartus per savaitę, iš pradžių po ilgų atostogų fiziškai sunku atlaikyti tokį krūvį, bet greitai priprantame. Mūsų šokių kolektyve – 22 žmonės. Smagu po darbo dienos su jais susitikti, pabendrauti, pakeisti aplinką. Repeticijų metu savotiškai pailsiu, atsipalaiduoju, gal todėl tie šokiai taip traukia - tiesiog negaliu be jų, - prisipažino pašnekovas.
Anot jo, šokiai teikia malonumo ne tik šokėjams, bet ir žiūrovams. Šokių kolektyvas „Vėjava“ ne kartą apdovanotas įvairiausiais prizais ir diplomais. Dabar taip pat ruošiamasi konkursams, apžiūroms, artimiausia planuojama išvyka į Panevėžį. Tačiau Vytautas pastebi, kad kolektyvui šokėjų dažnai pritrūksta, ypač kai reikia dalyvauti apžiūrose.

„Gyvenu dėl vaikų...“

Apibendrindamas per 60 metų nueitą savo gyvenimo kelią, Vytautas Jonušaitis sakė, kad daugiausiai džiaugsmo jam teikia artimiausi žmonės – šeima, draugai.
- Gyvenu dėl vaikų, dėl anūkų, - prisipažino vyras. – Ypač vertinu sveikatą. Kol sveikas, galiu šokti, trypti, kitus linksminti.

Kristina NEVELKIENĖ
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija