6 Gruodis 2019, Penktadienis

 

Pirmas
 

Praėjusią savaitę redakciją pasiekė žinia, jog Lomių pagrindinėje mokykloje intensyviai vyksta remontai – perstatomi arba remontuojami statiniai pečiai. Redakcijos darbuotojus šokiravo žinia, jog mokykloje šaltuoju metų sezonu kūrenama... 11 pečių. Mat čia nėra centrinio šildymo, klases bei kitas patalpas apšildo statiniai pečiai. Ar gali taip būti 21-ame amžiuje?

Smalsumo vedami, ketvirtadienio rytą apsilankėme Lomių pagrindinėje mokykloje. Kaip ir buvome informuoti, darbai čia virte virė. Vienas pečius jau buvo baigtas statyti, kitas - irgi gerokai įpusėtas.
Kol mokyklos direktorius su darbininkais triūsė stadione, jo pavaduotoja Angelė Jurkauskienė sutiko papasakoti, kokie darbai jau padaryti, kas dar bus daroma.
- Su tais pečiais turime nemažai vargo, kiekvienais metais po kelis atstatome, remontuojame. Šiemet buvome suplanavę perstatyti du pečius ir suremontuoti trijų pečių pakuras. Savivaldybės administracija tam tikslui skyrė 5 800 litų. Visa laimė, kad savo kaime turime nuostabų meistrą Algį Valančių, kuris, nors jau sulaukęs 71 metų, vis dar sutinka padirbėti. Nežinau, kaip be jo išsiverstume, - traukė pečiais direktoriaus pavaduotoja.

Centrinio šildymo nebus

Paklausta, kodėl mokykloje vis dar nėra centrinio šildymo, ar nėra galimybių jo įrengti, A. Jurkauskienė atsakė, jog vien katilinei įrengti reikėtų nemažai lėšų, o kur dar radiatoriai... Jos teigimu, tokių pinigų mokyklai tikrai greitu laiku niekas neskirs.
Direktoriaus pavaduotoja papasakojo, jog šaltuoju metų laiku mokykloje pakaitomis dirba du kūrikai. Ji pripažino, jog kūrikams gana sunku pritempti malkų visiems vienuolikai pečių, ypač į antrąjį aukštą. Tai jie daro pasibaigus pamokoms, o pečius užkuria vėlai vakare, kad ryte patalpos būtų šiltos ir jaukios.
Prisipažinsiu, įsivaizdavau daug blogesnę situaciją – klasėse gulinčias malkas, skraidančius pelenus ir t. t. Tačiau čia visų pečių pakuros įrengtos koridoriuose, nereikia į klases nešti malkų, jose neskraido pelenai, nesiveržia dūmai.
Pasiteiravus apie šildymo kainą, pavaduotoja pripažino, jog ji turėtų būti šiek tiek aukštesnė nei įvedus centrinį šildymą. Jos teigimu, pastaruoju metu kurui ir jo paruošimui išleidžiama apie 10 tūkstančių litų. Kitiems mokslo metams malkos jau nupirktos ir paruoštos kūrenimo sezonui. Įdomumo dėlei grįžusi redakcijon paskambinau į kaimyninę Pagramančio pagrindinę mokyklą, kur yra įrengtas centrinis šildymas, ir paklausiau, kiek jiems atsieina šildymo sezonas. „Apie 3,5 tūkstančius litų“, – išgirdau kitame laido gale. Nesiėmiau skaičiuoti, per kiek laiko galima sutaupyti modernesnei šildymo sistemai įsigyti.

Klasės jau parengtos naujiems mokslo metams

Angelė Jurkauskienė vedžiodama po mokyklą parodė, kiek klasių pasibaigus mokslo metams jau spėta išdažyti, suremontuoti. Atidarius duris, klasės sienos ir grindys žvilgėjo naujumu. Dar dažytojų teptukų laukia mokyklos koridoriai. Jos teigimu, dažymui ir kitiems remonto darbams skirta 3000 litų, dar 1100 litų skirta trinkelėms kloti. Planuojama trinkelėmis, kurių gauta iš ardomų Tauragės miesto šaligatvių, iškloti platų taką šalia mokyklos. Visus darbus planuojama baigti iki liepos 20 dienos.

Sporto aikštynas –  atostogaujantiems moksleiviams

Užsukome į stadioną, kur buvo tvarkomas sporto aikštynas, pjaunama žolė, ką tik pakabinta nauja krepšinio lenta. Nors mokyklos direktorius Saulius Kasperavičius prisipažino, jog labai nemyli korespondentų ir stengėsi kuo mažiau bendrauti, tačiau juokėsi, kad darbai mokykloje vyksta lyg specialiai būtų laukta korespondentų, nors apie mano vizitą nieko nežinojo. Dabar jam labiausiai rūpėjo, kad atostogaujantys moksleiviai turėtų kur sportuoti. Jo teigimu, mokyklai verkiant reikia traktoriuko žolei pjauti, nes labai sunku rasti žolės pjovėjų.

Didžiausia problema – senasis avarinės būklės pastatas

Aplankėme ir senąjį pastatą, dėl kurio praėjusią vasarą buvo užvirusios aistros, ir jį eksploatuoti buvo leista dar vienerius metus. Šią vasarą šis avarinės būklės pastatas turi būti nugriautas, tačiau kada tai bus padaryta, direktorius sakė žinių neturįs, nes pastatas teisiškai nepriklauso mokyklai. Tačiau jis neslėpė susirūpinimo, jog jį nugriovus mokykla nebeteks valgyklos, nebus kur maitinti mokinių. Dar pastate yra administracinės patalpos, archyvas.
Tauragės rajono savivaldybės atstovė spaudai Izolina Turauskienė „Tauragiškių balsui“ patvirtino, jog pastatas savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu tikrai šią vasarą bus nugriautas, tačiau klausimas dėl moksleivių maitinimui skirtų patalpų dar neišspręstas. Anot jos, galbūt prasidėjus mokslo metams kurį laiką moksleiviams maitinimo paslaugos nebus teikiamos.

Kristina NEVELKIENĖ

Komentarai

 #
ne patogiau būtų paieškoti aukštesnės civilizacijos, užuot laikantis akmens amžiaus?
 
 #
Žiauru. Gal pirmiausia reikėtų pakeisti mokyklos direktorių? Tada ir civilizacija mokyklą pasiektų.
 
 #
Reikia keisti mokyklos vadovą.
 
 #
Kuo čia kaltas mokyklos vadovas?
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija