6 Gruodis 2019, Penktadienis

 

Pirmas
 

Sigutė PUMPUTIENĖ
 

Kai kartą susitikau gerą savo pažįstamą, pasipuošusią įdomia rankų darbo sage, susidomėjau, kur tokią gražią gavo. Ji paaiškino, kad tai vienos jaunos mergaitės dovana. Pasidarė įdomu. Taip, neilgai trukus, susipažinau su Pagramantyje gyvenančia Šilalės Simono Gaudiešiaus gimnazijos trečioke Vaida Trapaite.

Vaida mėgsta kurti sages, riešines, saldainių medžius

- Sages darau jau treti metai, - sakė Vaida, rodydama visą kolekciją įvairiaspalvių papuošalų. Šie  žibėjo nuo išradingai suvertų karoliukų, įmantriai suklostytų įvairiaspalvių šilko ir aksomo juostelių. Kaip prisipažino pati mergina, ji nemėgsta ardymo, nori padaryti viską iš karto. Mintyse suplanuotą sagę, paprastai jai pavyksta sukurti per valandą. Dažnai sumanymas priklauso ir nuo turimų medžiagų.
- Žiūriu, kokių turiu karoliukų, juostelių ar klijų ir mąstau, ką iš viso to „turto“ galima padaryti, - sakė Vaida.
Gamybos gudrybių iš pradžių sėmėsi internete. Dabar jau pati ten savo sages reklamuoja.
- Daugelį mano darbelių galima pamatyti internetiniame puslapyje http://public.fotki.com/vaida 91, - sakė Vaida.
Jai smagu, kad įvairiomis progomis turi ką padovanoti namiškiams, draugėms. Sagėmis jau apdovanotos visos klasiokės. Jos darbai jau buvo eksponuojami gimnazijos bibliotekoje mokinių rankdarbių parodoje.
Vaida turi daug kūrybinių sumanymų, nori kuo daugiau naujovių, todėl pastaruoju metu ėmė megzti riešines. Vienerias pasiseka numegzti per du ar tris vakarus. Čia galima sugalvoti šimtus karoliukų  ornamentų variantų, ir tai Vaidai patinka labiausiai. Saldainių medžiai, kuriuos mergina sukonstruoja iš spalvingų saldainiukų, irgi visus žavi. Vieniems smagu pasigrožėti neįprastu reginiu, kiti tikisi pasmaližiauti. Velykų proga tokią saldžią dovaną ji padovanojo močiutei. Vaida pasakojo, kad savo kūrybiniams sumanymams įgyvendinti daugiausia laiko skiria žiemą. Ilgais vakarais nesinori sėdėti tik prie televizoriaus ar kompiuterio, todėl, paruošusi  pamokas, visą savo laisvalaikį ji skiria rankdarbiams. Kaip pati sako, tai tik malonūs laisvalaikio užsiėmimai. Jai neblogai sekasi lietuvių kalba, norisi rašyti, todėl ateityje norėtų studijuoti žurnalistiką.

Mama –  geriausia patarėja

- Močiutė buvo siuvėja, pusseserės neblogai piešia, mamytė gražiai mezga. Stengiuosi nuo jų neatsilikti ir aš, - sakė Vaida ir prisiminė, kad pirmųjų mezgimo gudrybių išmokė mama. Mergina papasakojo, kaip reikėdavo mokykloje megzti, o jai niekaip neišeidavo. Tada daugelį namų darbų priprašydavo padaryti mamą. Bet vėliau mezgimo, nėrimo norėjosi išmokti ir pačiai, tad teko gerokai paplušėti. Sagių kūrimas – irgi mamos idėja. Ji išmintingai pasiūlė dukrai imtis šio kūrybiško, kantrybės ir vaizduotės reikalaujančio užsiėmimo. Kaip papasakojo Vaida, mama yra pirmoji jos darbų vertintoja. Visada randa tinkamą žodelį: tai pagiria, tai pasiūlo ką nors pataisyti. Tėveliui irgi patinka dukros užsisėmimas. Kad darbai geriau eitųsi, jis surado dėžučių, labai tinkančių karoliukams, juostelėms susidėti. Visada su malonumu apžiūri Vaidos darbus.
- Jei ne namiškiai, kažin ar pati būčiau sugalvojusi daryti tokius darbelius, - prisipažįsta Vaida Trapaitė.
Dabar ji pati tuo džiaugiasi, tikisi, kad ir kitiems smagu puoštis jos sagėmis, riešinėmis, grožėtis saldainių medžiais. Gera, kai gražios, kūrybiškos svajos virsta simpatiškais, originaliais darbais.

Komentarai

 #
Kokia graži mergaitė
 
 #
ir darbsti ir kurybinga.sekmes.
 
 #
Nuoširdu. Paprasta. Suprantama. Įdomu, kai sužinai, kad ne visi jauni tauragiškiai dar užsienyje. Malonu,kad autorė ieško ir randa žmonių tokių, krie dar nepabuvoję laikraščio puslapiuose, nes atsibosta matyti vis tuos pačius veidus.
 
 #
Noriu tuoktis :-)
 
 #
http://public.fotki.com/Vaida9 daugiau mano darbu ;)
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija