15 Spalis 2019, Antradienis

 

Pirmas
 

Šiais metais didžiausią būrį tauragiškių priviliojo neįprasta Joninių šventė Taurų nuotykių parke. Čia ne tik skambėjo dainos, vyko šokiai, įvairiausios sportinės varžybos, degė laužai, liejosi puiki nuotaika, aidėjo juokas, bet ir buvo stengiamasi Tauragės vardą įrašyti į rekordų knygą – šventės dalyviai ir svečiai pynė ilgiausią Joninių vainiką!

Šį ypatingą ir svarbų įvykį nuolat prižiūrėjo ir rezultatus fiksavo nepriklausoma stebėtojų taryba, kurią sudarė jos pirmininkas, savivaldybės Tarybos narys Darius Petrošius, PSPC gydytoja Nijolė Dikmonienė ir Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos darbuotoja Vilija Užmiškienė. Joninių šventę pakaitomis vedė Kultūros centro metodininkė etnografė Lijana Kiltinavičienė su liaudies teatro režisieriaus padėjėju Pranu Dirginčiumi ir Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis su vyr. renginių režisiere Algima Juščiuviene. Ilgiausią Joninių vainiką iš senojo parko legendų, Jūros upės žydrumos, rasotų krašto žolynų jie kvietė pinti ne tik Jonus ir Janinas, bet visus šventės dalyvius ir svečius. Vieni pirmųjų, kurie „įsirašė“ į vainiko pynėjų gretas, buvo Kultūros centro darbuotojai, vainiko pynimo eigą prižiūrintys komisijos nariai, Taurų saviveiklininkai, sportininkai, Seimo narys Egidijus Klumbys, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Aušrinė Norkienė, į šventę netikėtai atvykę jaunavedžiai su palyda ir daugybė kitų piliečių, kurie savo rankų šilumą, meilę, energiją įliejo į ypatingą Joninių šventės akcentą.
 Didžiulį dėmesį, ištvermę, aktyvumą nuo pat šventės pradžios rodė lietuvių liaudies dainų ir šokių kolektyvas „Radasta” (vad. Lijana Kiltinavičienė), kuris ne tik pradėjo puikią Joninių šventę, bet ir bene labiausiai prisidėjo prie rekordinio vainiko pynimo. Taip pat savo šiltu pasirodymu šventės dalyvius ir svečius užbūrė Taurų kultūros namų saviveiklininkai (vad. Danutė Norgailienė), merginų tautinių šokių grupė „Žiedužėlis” ir kiti.
Nuo vidurdienio 306-ių pynėjų pintas magiškas vainikas 21 valandą pasiekė rekordą – jo ilgis siekė net 470 metrų! Apie tai informuota įmonė „Factus”. Skambant lietuvių liaudies dainai, aidint žiūrovų plojimams, šventės svečių ir dalyvių rankomis milžiniškas Joninių vainikas iškeltas į viršų – taip buvo įamžintos 2012-ųjų ypatingosios Joninės Taurų parke.
Tarybos narys Darius Petrošius, Taurų bendruomenės pirmininkė Danutė Norgailienė ir kiti šventės dalyviai dėkojo Taurų nuotykių parko savininkui Antanui Venckui, Kultūros centrui ir jo vadovui Virginijui Bartušiui bei visiems kitiems, prisidėjusiems prie šios stebuklais ir magija dvelkiančios šventės už puikiai, išskirtinai, įdomiai surengtą šventę. Įteiktos simbolinės dovanėlės, padėkos raštai, išsakyti gražūs padėkos žodžiai ir nuoširdžiai kviesta linksmintis iki kitos dienos vidurdienio.

Pagramantyje tranki muzika netilo iki paryčių

Joninių muzika skambėjo daugelyje Tauragės bei rajono bendruomenių. Pasak Pagramančio regioninio parko Lankytojų centro administratorės Ritos Krompalcienės, saulėtą šeštadienio vakarą Mažonų seniūnijos gyventojai rinkosi Pagramančio kultūros namų kiemelyje švęsti Joninių. Visus besirenkančius į šventę linksmino Sartininkų kaimo kapela „Kamana“. Prie Joninių vartų svečius pasitiko vaidilutės, vaišino duona ir prausė vandeniu. Gražiais žodžiais ir sveikinimais šventę pradėjo vakaro vedėjos Audronė Bajorinienė ir Birutė Normantienė. Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška uždegė kupolę. Skambų saviveiklininkų koncertą pradėjo Mažonų kaimo saviveiklininkai. Šventiškomis dainomis linksmino Pagramančio, Norkaičių saviveiklininkai, koncertą savo pasakojimais ir pamokymais pagyvino Birutė Normantienė. Saviveiklininkų pasirodymą trankia muzika užbaigė Sartininkų muzikantai.
      Jonus, Janinas ir visus susirinkusiuosius atvyko pasveikinti Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Darius Petrošius. Pasveikinti, apvainikuoti  Jonai ir Janinos pakvietė visus saviveiklininkus bendrai dainai „Buvo naktys švento Jono“. Toliau šventė tęsėsi kultūros namuose. Čia prasidėjo linksmybės, trankiam šokiui kvietė ir linksmino vakaro muzikantai iš Tauragės. Šventę vainikavo uždegti simboliniai Joninių laužai, surastas paparčio žiedas. Joninių šventė „Paparčio žiedo beieškant“ su gera  nuotaika, trankia daina baigėsi paryčiais.
Pagramančio bendruomenės centras „Gramančia“ ir kultūros namai dėkoja visiems padėjusiems surengti šventę, nuoširdų ačiū taria rėmėjams - Tauragės rajono savivaldybei, Tarybos nariui Dariui Petrošiui, Mažonų seniūnijai, Pagramančio regioninio parko direkcijai, UAB „Apastata“, UAB „Tauragės maistas“.

Jovariškiai rinko stipriausią Joną ir Janiną

Jovarų bendruomenė, kaip ir kasmet tradiciškai Jonines penktadienio vakarą šventė Jūros upės pakrantėje Jovaruose. Nors nuotaiką gadino visą dieną purškiantis įkyrus lietutis, tačiau jovariškiams ir tai nesutrukdė. Šventę pradėjo jovariškių ansamblis „Jovaras“, susirinkusiuosius sveikino savivaldybės tarybos nariai Darius Petrošius ir Sigitas Mičiulis, Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis, Tauragės šilumos tinklų direktorius Vaclovas Karbauskis.
Po dar kelių ansamblio sudainuotų dainų bendruomenės pirmininkė Palmyra Gylienė su seniūnaičiu Algirdu Sudentu apdovanojo gražiausių Jovarų sodybų savininkus, pasidžiaugė kasdien gražėjančiais Jovarais. Jovariškės ąžuolų vainikais papuošė šventėje dalyvavusius varduvininkus Janinas ir Jonus, kuriuos po apdovanojimo valso sūkury šokdino merginos. Vėliau vyko  varžytuvės, stipriausio Jono ir Janinos rinkimai.
Susirinkusiuosius linksmino grupė „Gazas“ bei kylanti Jovarų žvaigždutė Ignas Novikovas. Na o šventės „vinis“ buvo jovariškio St. Baltuškonio sumeistrautas ir sukrautas laužas vidury Jūros upės.

„Tauragiškių balso“ nformacija

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija