15 Spalis 2019, Antradienis

 

Pirmas
 

Ne vieną tauragiškį, kurio namams šilumą tiekia UAB „Tauragės šilumos tinklai“, domina, kada pagaliau baigsis hidrauliniai bandymai bei jų metu nustatytų vamzdynų defektų šalinimas, kodėl darbai vyksta kasmet, ar būtina juos vykdyti vasaros pradžioje ir t.t. Į dominančius klausimus sutiko atsakyti minėtos bendrovės generalinis direktorius Vaclovas Karbauskis.

 

Darbai vyksta sklandžiai

Anot UAB „Tauragės šilumos tinklai“ vadovo, kol kas darbai vyksta pagal grafiką, jokių nesklandumų nėra. Tikimasi, kad karšto vandens netiekimo laikotarpiu rangovai UAB „Požeminiai darbai“ susidoros su savo užduotimis, darbus atliks kokybiškai.

– Gali būti, kad papildomo karšto vandens tiekimo nutraukimo, susijusio su šiais darbais, šią vasarą nebebus. Stengsimės tai padaryti. Atlikę minėtus darbus tikimės, kad šildymo sezono metu nuostoliai dėl trasų bus mažesni. Kiek mažesni – sunku pasakyti, bus matyti po šildymo sezono, - sakė Vaclovas Karbauskis.

Anot jo, pakeitus trasas, mažėja sunaudojamo kuro kiekis, taigi ir išlaidos. Tikimasi, kad viskas, kas daroma, pasiteisins, šilumos tarifas išliks vienas mažiausių Respublikoje, neteks jo didinti.

Užbaigti anksčiau nei planuota – nepavyks

Pasiteiravus, ar gyventojams pavyks šiltu vandeniu mėgautis anksčiau nei nuo birželio 17-osios, V. Karbauskis patikino, kad tikrai ne.

– Vien vandens išleidimas iš trasų, vėliau užpildymas trunka apie tris paras. Reikia išleisti nuo 1,500 iki 2000 kubinių metrų vandens. Jau yra viskas apskaičiuota, anksčiau nepavyks. Gal ateityje rasim būdų sutrumpinti tą periodą, atrodo, po trečius metus atliekamų vamzdynų keitimo darbų probleminių vietų mažėja.

Senų vamzdžių – sočiai

Yra šalių, kuriose hidrauliniai bandymai neatliekami, pakeisti vamzdynai nuo korozijos saugomi ir iš vidaus, ir iš išorės. „Tauragės šilumos tinklų“ vadovas sako, kad mūsų mieste taip rizikuoti, atlikti kitokius profilaktinius darbus dar būtų galima, jei vamzdžiai būtų 10-15 metų senumo, tačiau realybė kitokia – kai kuriems maždaug 30-50 metų.

– Yra kaip yra, prieš keletą metų Telšių atvejis parodė, kad juokauti su tokiais dalykais negalima. Šį šildymo sezoną panašiai buvo ir Vilniuje, tik tiek, kad viskas buvo labai operatyviai sutvarkyta. Mes irgi negalime sakyti, kad Tauragėje niekada neįvyks panašių nelaimių, tačiau mes turime kilnojamąją katilinę, jei kartais nutiktų kažkas nenumatyto, trasose trūktų vamzdžiai. Žiemos metu turime 4 pajungimo taškus, privažiavus mobiliajai katilinei, ją pajungiame ir remonto metu garantuojame, kad nei trasose, nei tuo labiau butuose radiatoriai nesusprogs. Mes esam pasiruošę visokiems atvejams,  – gyventojus ramina V. Karbauskis.

Pasak jo, senų vamzdžių keitimas, panaudojant investicines lėšas, Europos Sąjungos paramą (50%), vyksta nuo 2010-ųjų. Šiais metais užbaigus darbus, iš viso jų bus pakeista tik apie 20%, didžioji dalis (80%) lieka ateičiai, todėl nepatikrinti šilumos trasų vasaros sezono metu yra neleistina.

Kainuoja milijonus

Vien tik šių metų trasų keitimo darbai kainuoja apie 3 milijonus, taigi bendros investicijos į jas nuo 2010-ųjų  sieks apie 8 milijonus litų.

– Reikia įsivaizduoti, kokios lėšos yra būtinos siekiant atnaujinti 35 kilometrus trasų! Kartais žmonėms atrodo, kad viską galima atlikti greitai ir nebrangiai, tačiau taip nėra... Naudojame nuosavus, ES, šilumos vartotojų pinigus, skolinamės, bet jei naudotume tik vartotojų lėšas, natūralu, jog  turėtume kelti tarifą. Greitai visko atlikti taip pat nepavyksta, šiuo metu yra apie 10 taškų, kuriuose reikia dirbti, o vasarą atliekami ir kiti darbai. Mes galime laikyti tik dvi brigadas po tris žmones, todėl greičiau nespėjam.

Kodėl ne liepą ar rugpjūtį?

Kai kurie žmonės suka galvas, kodėl karšto vandens tiekimas negali būti nutrauktas, pavyzdžiui, liepą ar rugpjūtį, nes tuo metu lauke šilta, galima maudytis įvairiuose vandens telkiniuose...

– Jei darbus nukelsim į rugpjūtį, mums beliks rugsėjis, o spalio pradžioje prasideda šildymo sezonas. Per mėnesį laiko nespėsim! Be to, net jei ir nuspręstume darbus atlikti vasaros pabaigoje, manau, kažkam vis tiek nebūtų gerai, pasitaiko, oras atvėsta, tada sakytų, „kodėl ne birželį?“ Dabar tvarkome birželio mėnesį, per liepą, rugpjūtį viską sutvarkysim, rugsėjį dar patikrinsim, o spalio pirmosios jau lauksime kur kas ramesni, – pasakojo V. Karbauskis.

Mokame mažiausiai

Kaip informuoja „Tauragės šilumos tinklų“ vadovas, labai stengiamasi, kad mokesčiai už šilumą būtų kuo mažesni – investuojama į biokuro katilus, turbogeneratorius, naudojamas kondensacinis ekonomaizeris, kuris iš katilų išmetamų karštų dūmų sugeba „paimti“ dar 20 % šilumos ir perduoti vartotojams. Nors naujos technologijos kainuoja, bet matyti rezultatas – šių metų gegužės mėnesį šilumos kaina buvo mažiausia Respublikoje (tokius duomenis pateikė ir Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija).

Vaiva KESERAUSKAITĖ

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija