28 Vasaris 2020, Penktadienis

 

Pirmas
 

Rajone kasmet vyksta gražiausiai tvarkomų kaimo sodybų konkursas-apžiūra. Savivaldybės sudaryta komisija aplanko bendruomenių pasiūlytas gražiausias sodybas ir jas vertina. Šiemet gražiausiomis pripažintos ūkininkų sodybos, esančios Batakių bei Skaudvilės seniūnijose, o neužsiimančių ūkine veikla gyventojų sodybos, esančios Mažonų, Žygaičių bei Tauragės seniūnijose.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos Kaimo reikalų skyriaus vedėjos Ramutės Noreikienės teigimu, gražiausių sodybų savininkai bus apdovanoti rudenį, žemdirbių šventės metu.
Pasak komisijos pirmininkės Ramutės Noreikienės, gražiausių kaimo sodybų rinkimai vyko dviem etapais. Pirmiausia jas atrinko seniūnijų darbuotojai ir komisijai pateikė po 2 - 4 kandidates.
- Šiemet atskirai vertinome ūkininkų ir neužsiimančių ūkine veikla gyventojų sodybas, kad nebūtų nuskriausti ūkininkai, nes jie daugiau darbo turi savo ūkiuose, todėl mažiau jo skiria sodybos puoselėjimui. Šiemet iš viso apžiūrėjome 15 sodybų. Turime įsivedę 10 balų vertinimo sistemą, pirmiausia žiūrime, ar tvarkinga veja, ar nupjauta žolė, vertiname, kaip suformuoti gėlynai, kiek pasodinta dekoratyvinių augalų. Svarbi ir poilsio zona, pavėsinė, taip pat apžiūrime, kaip sutvarkyta aplinka prie ūkinių pastatų, - pasakojo komisijos pirmininkė.
,,Gražiausia  kaimo sodyba 2012“ pripažintos Batakių seniūnijos ūkininkų Linos ir Laimono Uselių sodyba, skaudviliškių Linos Klimaitės ir Juozo Josiaus bei Sigitos ir Lino Jončų sodybos.
Išrinktos ir seniūnijų gyventojų, neužsiimančių žemės ūkio veikla, gražiausiai tvarkomos sodybos. Nugalėtojomis tapo Mažonų seniūnijos gyventojų Vilijos ir Algimanto Mėlinavičių sodyba, Žygaičiuose gyvenančių Birutės ir Jono Kaminskų sodyba bei Tauragės seniūnijos gyventojų Rūtos ir Andriaus Andriuškevičių sodyba.  
Komisijos pirmininkė Ramutė Noreikienė džiaugėsi, kad kaimuose tiek daug darbščių ir kūrybingų žmonių, tačiau apgailestavo, jog ne visi gyventojai sutinka, kad jų sodybos būtų apžiūrimos ir vertinamos.
 

Kristina NEVELKIENĖ

Komentarai

 #
balsuočiau už jį!
 
 #
apie ka tu cia???
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija