15 Spalis 2019, Antradienis

 

Pirmas
 

Jau ne kartą per įvairias žiniasklaidos priemones gyventojai buvo įspėjami saugotis telefoninių sukčių. Plačiai aprašyta nusikaltėlių strategija, informuota, kaip nuo jų apsisaugoti, kur kreiptis. Deja, rezultatai nedžiuginantys.

Vaiva KESERAUSKAITĖ

Telefoninių sukčių „verslas“ klesti

Kaip informuoja Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, antradienį nuo nesąžiningų asmenų nukentėjo dvi patiklios moterys. Abiems buvo paskambinta panašiu metu - vienai apie pusę šeštos vakaro, kitai - apie šeštą. Pirmoji nuo sukčių nukentėjo 86 metų E. S., kuriai nepažįstamasis, paskambinęs į laidinį telefoną, pranešė apie neva marčios padarytą avariją. Senolė patikėjo ir į sukčių rankas perdavė net 10 000 litų. Netrukus suskambo 36 metų moters L. Ū. telefonas, sukčių apgauta moteris jiems pripirko įvairių išankstinės mobiliojo ryšio mokėjimo paslaugos kortelių papildymų už 280 litų ir padiktavo kodus jai paskambinusiems asmenims. Laimė, moteris patyrė kur kas mažesnę finansinę žalą nei garbaus amžiaus senolė.

Policininkai trauko pečiais

Tauragės vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė sako, kad policininkus jau ima stebinti žmonių patiklumas, nereagavimas į įvairiausias informavimo priemones, kurios nuolatos „skalambija“ apie tokio plauko nusikaltėlius.

– Laikraščiams išsiuntinėjama informacija, kalbama per televiziją, žmonėms dalijami lankstinukai, apie tai kalbama kaimų bendruomenėse, stengiamasi, kad kuo daugiau gyventojų būtų informuoti apie telefoninius sukčius, bendraujama net su senyvo amžiaus asmenų giminaičiais, kad šie senoliams nuolatos primintų apie galimas apgavystes, bet vis tiek policininkai registruoja tokius nusikaltimus, patys nebežinome, kaip dar pasakyti, informuoti, įspėti, - sako S. Šniaukštaitė.

Anot Simonos, gera žinia bent jau ta, kad policijos pareigūnams pavyksta sučiupti vis daugiau telefoninių sukčių.

–  Tai nėra lengva, nes dažniausiai užsakovai vieni, o pinigus iš patiklių žmonių paima kiti. Visą veikiančią, bendradarbiaujančią grupuotę gana sunku sučiupti, bet įmanoma, yra sėkmingai pasibaigusių bylų, – džiaugėsi policijos atstovė spaudai.   

Sukčiai – geri psichologai

Viena priežasčių, dėl kurių žmogus ima nebemąstyti, pasimeta – geras sukčių gebėjimas auką įtikinti jų sukurta pasaka apie avarijas ir kitas prasimanytas nelaimes. Simona Šniaukštaitė sako, kad telefoniniai sukčiai gerai įvaldę pasichologinius dalykus, sugeba įtikinti žmones prasimanytos situacijos rimtumu.

– Dar ir dar kartą sakome – joks policijos pareigūnas niekada neskambina ir neprašo avarijos kaltininko šeimos narių pinigų, kad atseit nebūtų pradėtas tyrimas. Viskas yra registruojama. Jei kyla bet kokia abejonė, galima pasiskambinti į policiją, pasitikslinti, ar toks ir toks asmuo pateko į eismo įvykį, ar kažkas nukentėjo. Galų gale skambinkite tam atseit nukentėjusiam asmeniui ar jo giminaičiui. Noriu priminti, kad nepasitikėtumėte jokiais asmenimis, kurie prašo kokių nors asmeninių duomenų: asmens tapatybės kortelės, elektroninės bankininkystės kortelės duomenų, banko kortelės PIN kodų ir t.t. Taip pat nekreipkite dėmesio į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojais prisistačiusius asmenis, nes nei tos, nei kitos tarnybos niekada telefonu neprašo asmeninių duomenų, svarbūs dalykai telefonu paprasčiausiai netvarkomi, – informuoja Vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai.

Komentarai

 #
ir dar sako pensininkų pensijos mažos, perdidelės, jei senolė lengva ranka desėtką tūkstantukų išmetė. Na. bet ir žmonių bukumas.
 
 #
pensininkai yra taupus ir darbstus,ko tamstai tikriausiai dar ilgai nesuprast per savo bukuma.
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija