10 Balandis 2020, Penktadienis

 

Pirmas
 

2014 metais Lietuvoje pradėjus institucinės globos pertvarką – pereinama nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų. Įgyvendinant pertvarkos veiksmų planą steigiami bendruomeniniai namai, kuriuose gyvenantiems neįgaliesiems su proto ar psichikos negalia sudaromos galimybės gyventi savarankiškai, jaustis lygiateisiais visuomenės nariais.

Šiuo metu Lietuvoje veikia apie 70 grupinio gyvenimo namų. Planuojama, kad iki 2022-ųjų metų pabaigos Lietuvoje jų bus daugiau nei 100.

Adakavo socialinių paslaugų namai taip pat dalyvauja šiame pertvarkos procese ir stengiasi kuo daugiau bendruomeninių paslaugų teikti Tauragės rajono gyventojams. Viena iš tokių paslaugų – grupinio gyvenimo namų steigimas. Grupinio gyvenimo namai – svarbi institucinės globos pertvarkos dalis, padedanti neįgaliesiems integruotis į bendruomenę, ugdyti socialinius įgūdžius ir gyventi visavertį gyvenimą. Tokio tipo namuose žmogui užtikrinama savarankiškumo, saviraiškos, tobulėjimo laisvė, sudaromos sąlygos dienos užimtumui ar darbinei veiklai. Grupinio gyvenimo namuose apgyvendinami ir personalui padedant savo buitimi rūpinasi psichinę negalią turintys žmonės. Tokie grupinio gyvenimo namai nuo 2018 metų gegužės įsikūrė Tauragėje, Marių gatvėje. Tauragės rajono savivaldybė buvo viena pirmųjų šalyje 10-čiai neįgaliųjų sukūrusi kitokius namus, kurie geranoriškai įsijungė į vietos bendruomenę.

Pertvarkos plane yra numatyta, kad Tauragės rajono savivaldybėje iš viso iki 2021 metų pabaigos bus įsteigti šeši grupinio gyvenimo namai, kuriuose gyvens iki 60 asmenų. Penki namai bus statomi nauji. Dar šiemet planuojama pradėti vienbučio namo statybą Tauragės r. sav. Mažonų seniūnijoje (Norkaičių k., Žalioji g. 22).

Grupinio gyvenimo namai yra svarbi priemonė siekiant neįgaliesiems užtikrinti lygias galimybes gyventi bendruomenėje, būti savarankiškiems ir įsitraukti į bendruomenės gyvenimą, būti jos dalimi.

Tauragės rajono gyventojai kviečiami susipažinti su planuojamų statyti grupinio gyvenimo namų projektu.

 

Detalesnę informaciją teikia Adakavo socialinių paslaugų namų administracija,

 tel. 8 446 58988, direktore@adakavosgn.lt

 

GRUPINIO GYVENIMO NAMŲ (TAURAGĖS R. SAV., MAŽONŲ SEN., NORKAIČIŲ K., ŽALIOJI G. 22) PROJEKTAS

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija