20 Liepa 2019, Šeštadienis

Pirmas

Šeštadienį Tauragėje vykusios A lygos futbolo rungtynės, kuriose susitiko Gargždų „Banga“ ir Tauragės „Tauras“, neapsiėjo be konfliktų. Visa ko pradžia buvo, kai 73-iąją varžybų minutę po netyčinio tauragiškio smūgio kamuoliu į galvą Gargždų „Bangos“ gynėjui Aleksandrui Ivanauskui, šis krito be sąmonės.

Vaiva KESERAUSKAITĖ

Netrukus prie futbolininko atskubėjo medikai ir pašalinis asmuo, pasak liudininkų, nukentėjusiojo brolis, futbolo klubo „Banga“ administracijos darbuotojas D. I., kuris smogė į veidą varžybų teisėjui Gediminui Mažeikai. Kalbama, kad vyrą įsiutino arbitro žodžiai neva A. Ivanauskui viskas gerai, reikėtų jį „pašalinti“ iš aikštės ir tęsti žaidimą.

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja, kad 1986 metais gimęs vyras buvo pristatytas į policijos komisariatą dėl smurto prieš vienu geriausių Lietuvos futbolo teisėju laikomą Gediminą Mažeiką. Anot policijos atstovės spaudai Simonos Šniaukštaitės, dėl viešosios tvarkos pažeidimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Asmeniui, kuris viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais, patyčiomis arba vandališkais veiksmais demonstruoja nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai, sutrikdo visuomenės rimtį ar tvarką, gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Po maždaug 15 minučių pertraukos, išvežus A. Ivanauską į ligoninę, varžybos buvo tęsiamos. Iki konflikto gargždiškiai, nenusileidę Tauragės „Taurui“, galiausiai rungtynes visgi pralaimėjo rezultatu 2:3.

Po varžybų aistros nerimo – santykius kumščiais aiškinosi Gargždų „Bangos“ ir Tauragės „Tauro“ fanai. Rimčiau nukentėjo vienas gargždiškių, o A. Ivanauskui, kaip skelbia „Bangos“ interneto svetainėje, didelio pavojaus nebėra.

Tikimasi, kad jis greitai pasveiks ir sugrįš į futbolo aikštę. Tiesa, po kiek laiko futbolo klubas „Banga“ savo internetiniame puslapyje paskelbė atsiprašymą dėl Tauragėje įvykusio incidento: „Futbolo klubas „Banga“ atsiprašo 2012 m. birželio 16 dienos rungtynėms „Tauras“ – „Banga“ teisėjavusio Gedimino Mažeikos, visų tų rungtynių dalyvių ir visų Lietuvos futbolo gerbėjų už netinkamus klubo administracijos darbuotojo veiksmus, kai, įpusėjus antrajam kėliniui, po vieno iš žaidybinių epizodų sąmonės neteko „Bangos“ žaidėjas Aleksandras Ivanauskas“.

Pakalbintas VšĮ „Tauragės futbolas“ dalininkas Jaunius Šetkus teigė, kad Gargždų „Bangos“ klubo kaltės šiame incidente neįžvelgia.

– Pats teisėjas leido administracijos darbuotojui įbėgti į aikštę. O kaip viskas baigsis, sunku pasakyti. Yra filmuota medžiaga, bus matyti, – „Tauragiškių balsui“ sakė Jaunius Šetkus.