21 Sausis 2019, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Tauragės valdžios liberalai nėrėsi iš kailio, kad 2017 metus užbaigtų įspūdingai. Vienas iš tokių epizodų – Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės vizitas į privatų, Stankų šeimos valdomą, Tauragės industrinį parką (TIP). Tauragiškiams ir didžiajai daliai tarybos narių buvo netikėta, kodėl Prezidentė atvyksta tik į šį parką.

Dar netikėčiau buvo tai, kad savivaldybės išplatintoje naujienoje apie Prezidentės vizitą buvo paskelbta žinia, kad  „Tauragės savivaldybė yra vienintelė šalyje, turinti išvykusių kraštiečių registrą ir nuolat su jais palaikanti ryšius. Rajonas aktyviai remia imigrantų įsidarbinimą, steigia naujas darbo vietas...“. Įdomu buvo ir tai, kad Prezidentė tokią informaciją patvirtino, nors savivaldybė nieko panašaus neturi ir nevykdo. Savivaldybėje nėra emigrantų registro, nėra Tarybos priimtos imigrantų įdarbinimo rėmimo tvarkos, nėra ir savivaldybės įsteigtų naujų darbo vietų (atvirkščiai – etatai naikinami, darbuotojai atleidžiami).

Prezidentė tokią melagingą informaciją išplatino Lietuvai, nes jos vizitą Tauragėje viešino visos Lietuvos žiniasklaidos priemonės. Ar kam nors „raudonuoja ausys“ dėl to, kad Prezidentė buvo suklaidinta ir paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją? Kas pateikė tokią informaciją Prezidentei? O gal čia tinka klausimas – kam buvo ir yra naudinga tokios informacijos paskleidimas Prezidentės lūpomis?

Vizito metu Prezidentė D. Grybauskaitė paskelbė ir projekto „Globali Tauragė“ pradžią. Projekto paskelbimo vieta – Tauragės industrinis parkas. Savivaldybės tarybos nariai apie tokio projekto atsiradimą ir vėl sužinojo tik iš žiniasklaidos, ir kad yra tokio pavadinimo  puslapis internete jiems vėlgi buvo naujiena. Bet įdomiausia tai, kad projektas pristatomas kaip savivaldybės produktas, nors nei užuominų, nei tuo labiau diskusijų taryboje apie projektą  nebuvo, o ir į projekto pradžios „iškilmes“ tarybos nariai nebuvo pakviesti. Kodėl nuo tarybos narių buvo slepiama tokia iniciatyva – ar dėl to, kad „nenužiūrėtų“, ar yra kitos priežastys?  

Iniciatyva tikrai graži ir sveikintina, sveikiname ir D. Kaminską, įvertintą už šią iniciatyvą, tačiau ar tikrai viskas daroma tik kraštiečių ir Tauragės naudai? Į tarybos narių klausimą, o kur galima rasti išvykusių kraštiečių registrą ir kas juo gali naudotis, atsakymas pribloškė – registras nėra viešas, jį „administruoja“ tik D. Kaminskas (jis pats tai patvirtino). Vadinasi, taip garsiai ir viešai pasakyta frazė, kad „Tauragės savivaldybė yra vienintelė šalyje, turinti išvykusių kraštiečių registrą“, yra tikras blefas, ir registras, jeigu tikrai toks yra – D. Kaminsko nuosavybė.

„Globali Tauragė“ tikslas, kaip teigia D. Kaminskas, „yra ryšio palaikymas ir bendravimas, informacijos suteikimas išvykusiems, Tauragės vardo garsinimas, pozityvios informacijos apie Tauragę sklaida, miesto įvaizdžio keitimas“. Tikslas labai gražiai ir skambiai nusakytas, tačiau internetiniame puslapyje apie įsidarbinimo ir investicijų galimybes pristatomas tik Tauragės industrinis parkas, matyt, tik tai ir yra pozityvu, o kur dar 90 apskrityje veikiančių įmonių ir bendrovių, kurias jungia verslininkų asociacija? „Globali Tauragė“ puslapyje nėra net užsiminta, kad veikia ir daugiau verslo subjektų, o įsidarbinimo galimybė yra ne tik užsienio kapitalo įmonėse.

„Tauragės industriniame parke dirba daugiau nei 100 iš užsienio grįžusių tauragiškių, tikimės susigrąžinti ir daugiau emigrantų“, – sako projekto „Globali Tauragė“ koordinatorius D. Kaminskas. Tai citata iš „Tauragės žinių“ laikraščio, ir ji, ko gero, daug ką pasako. D. Kaminskas ir TIP savininkai  Stankai tikisi susigrąžinti daugiau tauragiškių į industriniame parke veikiančias ir ateityje patalpas TIP išsinuomosiančias įmones.

Gal tai ir yra atsakymas į klausimą – kodėl savivaldybės tarybos nariai nebuvo informuoti apie kraštiečių registro sukūrimą ir „Globalios Tauragės“ projekto atsiradimą, nes registras ir šis projektas – ne savivaldybės produktai. Be to, kyla pagrįstas klausimas – ar savivaldybės administracija dirba visiems tauragiškiams, ar industriniam parkui tarsi jo padalinys, ir kieno pinigais tai vyksta?

 

                                                                                   Tauragės savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcija

Komentarai

 #
Tikiuosi, kad kas nors iš socialdemokratų nusiųs šį pranešimą į Prezidentūrą.
 
 #
Na ir kas,jei ir nusiųs-ten nieko nenustebins,nes ten pati Magnolija meluoja ištisai net susiriesdama,taip kad-visi savi...
 
 #
puikus straipsnis
 
 #
kažin ar valstiečiai ir konservatoriai jaučia, kad yra pastoviai išdūrinėjami ir jais naudojasi liberalai kaip tik nori, nes ir jie nieko nežinojo apie liberalų kėslus.
 
 #
tai ką, Kaminskas jau dirba Stankams, kažin kokį atlygį už tai gauna ?
 
 #
jam yra garantuota gerai apmokama darbo vieta industrinio parko administracijoje po 2019 m.savivaldos rinkimų.
 
 #
tai liberalų naglumas, net Prezidentę įtraukė į savo biznio reikalus !
 
 #
Kitokia nuomonė. Nemačiau, kad Tauragės rajono savivaldybė būtų registruota asmens duomenų valdytojų registre kaip kaupianti duomenis apie išvykusius Tauragiškius. Tokių duomenų valdytoja nėra nurodyta ir „Globali Tauragė“. Vadinasi toks registras galimai neegzsistuoja. Plačiau apie tai reikėtų užklausti Valstybinės duomenų apsaugos incpekcijos, nes galimai yra padaryta pažeidimų, arba meluojama...
 
 #
kodėl prezidenturos patarėjai jau tankiai pradėjo prezidentei kišti koja.idomu ,kas tai daro .
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

tauragiskis.lt Webutation