6 Gruodis 2019, Penktadienis

 

Pirmas
 

Trečiadienį į eilinį posėdį susirinkę Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai buvo nusiteikę dalykiškai, net kiek pakiliai. Rimtus reikalus jie svarstė paskutinį kartą šiemet. Tiesa, kitą trečiadienį, gruodžio 28 dieną, jie dar susirinks būrin. Kultūros rūmuose vyks šventinis tarybos posėdis. Šventiškai prasidėjo ir šis. Pirmiausia į jį susirinkusieji apžiūrinėjo dovanas - ant stalų sudėtus kiekvienam tarybos nariui skirtus nešiojamuosius kompiuterius. Kai kurie juos tuoj pat įjungę išbandė, kiti tik apžiūrinėjo ir prie tinklo jungėsi dar senuosius, atsineštus iš namų.
Meras Pranas Petrošius posėdį pradėjo įprasta sukaktuvininkų sveikinimo ceremonija. Šįkart  šiltų mero žodžių ir gėlių iš jo rankų sulaukė gimtadienius  neseniai atšventę tarybos nariai Eduardas Anulis, Gediminas Maškauskas ir Arūnas Jancevičius bei vakar jį šventusi Rasa Kancevyčienė. Trisdešimt trys iš anksto numatyti posėdžio darbotvarkės klausimai buvo pradėti ,,lukštenti“ sklandžiai, be stabtelėjimų ir sutrikimų. Buvo keičiami ir koreguojami anksčiau priimti tarybos sprendimai, tvirtinami detalieji planai. Tik retkarčiais kokį klausimą mesteldavo tarybos narys Raimondas Matemaitis ar kitas opozicijos atstovas. Posėdžio pirmininko pareigas laikinai perėmęs mero pavaduotojas Silverijus Statkus po eilinio sprendimo projekto pristatymo net ėmė teirautis, ar ponas Raimondas neturi klausimų. Bene linksmiausiai buvo svarstomas klausimas ,,Dėl fiksuotų pajamų mokesčio dydžių, taikomų įsigyjant verslo liudijimus 2012 metais vykdomai veiklai, patvirtinimo“. Pirmiausia didelė tarybos narių dalis nusišalino nuo balsavimo, kad nesupainiotų interesų. Mat jie susiję su verslu ir tam tikra dalimi su verslo liudijimais. Suskaičiavus nusišalinusiuosius paaiškėjo, jog nebeliko kvorumo, o sprendimą priimti reikia. Įstatymas numato tokią situaciją, kai pareiškusieji apie galimą interesų konfliktą gali balsuoti vardan bendro reikalo. Tai patvirtino ir vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė, ir savivaldybės juristai. „Ledai“ vėl pajudėjo, bet... užstrigo už... astrologijos. Tarybos narys Raimondas Matemaitis, viešai žadėjęs nebeuždavinėti klausimų, neiškentęs siūlė mokestį užsiimantiems astrologija už verslo liudijimą didinti 10 kartų. Kad nenorėtų mulkinti žmonių. Už jo pasiūlymą buvo balsuota atskirai, bet nevaisingai. Šiemet dirbančių su verslo liudijimais Tauragės rajone yra beveik 1300 žmonių. Ar atsiras kitąmet norinčių užsiimti astrologija, kad ir už 120 litų metinį mokestį, sunku prognozuoti.
Rimtai ir dalykiškai diskutuota svarstant klausimą ,,Dėl susisiekimo komunikacijų  ir jų inžinerinių tinklų statybos, rekonstravimo ir kapitalinio remonto, dalyvaujant fiziniams ir juridiniams asmenims, tvarkos aprašo patvirtinimo“. Dalykas tas, kad ir kaip sparčiai bebūtų tvarkomos Tauragės gatvės, eilės paskutiniesiems gyventojams teks ilgai laukti. Tuo tarpu žmogus, pasistatęs namą ir turėjęs jam pakankamai pinigų, dar norėtų ir galėtų jų atseikėti, kad pro namus eitų asfaltuota gatvė, po ja būtų paklotos visos komunikacijos. Rajono taryba tokią iniciatyvą skatina, yra pasiruošusi prie jos prisidėti ir savo lėšomis. Tik reikia nustatyti aiškią tvarką, kiekvienos susitarimo šalies įsipareigojimus. Kol to nėra, kyla bereikalingų nesusipratimų, kuriuos sprendžiant kartais griebiamasi ir nestandartinių argumentų. Su tokiu ,,argumentu“ į tarybos posėdį buvo atėjęs tauragiškis, Kalno gatvės gyventojas Juozas Midvikis. Savo sunkų ,,argumentą“ - grindinio akmenį, jis atsinešė spalvingame lauknešėlyje ir pasidėjo ant tribūnos krašto. Savo kalboje jis išsakė gatvės gyventojų norą patiems nuspręsti, kokia danga grįsti gatvę. Mat gyventojai savo lėšomis joje tiesę komunikacijas. O dabar atėjęs laikas baigiamiesiems darbams. Kadangi dalis gyventojų neturi darbo, o turi darbščias rankas, pono Juozo paskaičiavimais pigiau išeitų pirkti kur nors Ukrainoje grindinio akmenis, atsivežti ir juos patiems susikloti. Tik va, to neva neleidžia daryti Europos Sąjunga su savo standartais, reikalaujančiais išvežti vos ne metro storio gatvės gruntą ir pakeisti kitu. Meras Pranas Petrošius dalykiškai paaiškino, kad tokiuose projektuose, kur nenaudojami Europos Sąjungos pinigai, ir ES standartai nėra privalomi. Šiuo atveju yra kaip tik taip. Pagal patvirtintą tvarką iniciatyvūs žmonės, norintys investuoti į miesto infrastruktūrą ir geresnį savo gyvenimą, turės platesnes galimybes. Savo veiksmus, įnašo dalį jie derins tik su savivaldybe.
Beveik kasdien žiniasklaidoje pasirodo pranešimų, jog, nepaisant švelnios ir šiltos žiemos, kai kurių miestų gyventojai gauna didesnes sąskaitas už  būstų šildymą. Ypač vilniečiai. Tad nenuostabu, jog su nerimu kai kas ir šiame rajono tarybos posėdyje laukė  klausimo apie šilumą svarstymo. Tai yra, dėl šilumos kainos dedamųjų nustatymo uždarajai akcinei bendrovei ,,Tauragės šilumos tinklai“. Nejaugi ir tauragiškiams, besidžiaugiantiems pigia šiluma, prieš Šventas Kalėdas bus pranešta ,,blogoji naujiena“. Jaudintasi be reikalo. Naujiena nuskambėjo gera. Centralizuotai tiekiamos šilumos kainos už kilovatvalandę mažėja 1,28 cento arba maždaug 7 procentais. Apie tai išgirdę tarybos nariai nebeturėjo jokių klausimų nei savo kolegai UAB ,,Tauragės šilumos tinklai“ komercijos direktoriui daktarui Arūnui Beišiui, nei kitiems šios šilumą tiekiančios bendrovės administracijos atstovams. Už tokią kalėdinę dovaną belieka tik padėkoti.
Palinkėję vieni kitiems ramių ir linksmų švenčių tarybos nariai išsiskirstė. To jie linkėjo ir visiems rajono gyventojams.

Tadas MEIŽELIS

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija