5 Balandis 2020, Sekmadienis

 

Pirmas
 

Šiandien, kai visi esame pavargę nuo civilizacijos šurmulio, labai norisi ko nors tikro, iš gamtos. Gal todėl dažnuose namuose čirškauja kanarėlės, ropinėja vėžliai, šmižinėja katės ar ištikimomis akimis į šeimininkus žvelgia šunys? Taip mokomės mylėti silpnesnius, jų draugijoje patys pailsime po sunkios darbo dienos.
Kai užsukau į svečius pas Tauragės muzikos mokyklos mokytoją Laimutę Rudminienę,  pirmiausia išgirdau skambų lojimą. Tuojau pamačiau ir patį šunelį: nediduką, elegantišką, vikrų  ir žavų.
- Tai Džiulė, o tiksliau Džuljeta in love, - pristatė savo kilmingąją augintinę šeimininkė.
Ši, jau atlikusi savo šunišką pareigą ir šauniu lojimu mane pasitikusi, dabar draugiškai striksėjo aplinkui. Dar po kelių minučių Džiulė, smalsiai  viską uostydama, jau  glaudėsi ant mano kelių. Pasak ponios Laimutės,  šią kalaitę jai išrinko dukra Kristina su anūkėliu Pauliumi. Suradę internete Džuljetos nuotrauką, įkalbėjo įsigyti.
- Kai tik Pauliukas pamatė Džiulės nuotrauką, iš karto visiems pranešė, jog nori to „mažo arkliuko”. Labai jau priminė mažą ponį. Tada Tauragėje tokių šunų nebuvo, teko važiuoti į Vilnių. Užtat dabar viena mūsų šeimos narė yra kilminga, turi ir tai patvirtinančius dokumentus,- šmaikštavo ponia Laimutė, rodydama kalaitės auselėje ištatuiruotą 142-ąjį numerį. Dėl šio savo sprendimo Laimutė sakė nesigalėjusi nė sekundės. Jos teigimu, Džiulė, taip ją dažniausiai visi vadina, yra kinų kuoduotųjų veislės kalytė. Šie šuneliai yra lengvai auklėjami, inteligentiški, mėgstantys bendrauti ir vertinantys šeimininkų švelnumą.  Jie džiugina ne tik šeimininką, kitus šeimos narius, bet ir svečius. Yra labai prieraišūs ir atsidavę.
- Juos labai lengva prižiūrėti, nes greitai išmoksta atlikti visus „gamtiškus reikalus“ nurodytoje vietoje,- pasakojo ponia Laimutė.
Džiulės šeimininkė džiaugėsi, kad tai labai tvirti, retai sergantys, maistui neišrankūs šuniukai. Nors Džuljeta dažniausiai maitinasi sausu šunų maistu, bet mėgsta ir daržoves. Šios veislės šuneliai labai noriai bendrauja, tačiau neįkyrūs, moka ramiai pabūti ir vieni. Šeimininkė jau spėjo įsitikinti, kad kalytės pasižymi kaip geros motinos. Lengvai atsiveda šuniukus ir žaidžia su jais net jiems paaugus. Vadoje būna nuo 1 iki 9 šuniukų, bet dažniausiai – 3-5. Jau trečius metus pas Laimą gyvenanti Džuljeta in love susilaukė ir palikuonių.
- Dalyvaujame ir parodose. Teko pabuvoti Liepojoje, Palangoje, - pasakojo apie išvykas su savo augintine ponia Laimutė.
Jos manymu, kinų kuoduotieji nėra labai triukšmingi, mažai loja, todėl yra labai tinkami auginti daugiabučiuose namuose. Dėl džiaugsmingo, draugiško būdo ypač mylimi šeimose, kuriose yra mažų vaikų. Pasak mano pašnekovės, šios veislės šunų temperatūra yra aukštesnė nei žmogaus, todėl senovėje juos mokė sušildyti karius žygių metu. Dėl šios savybės itin smagu prie jų prisiglausti.
-    Tokie šuneliai, kaip Džiulė, labai tiktų alergiškiems vaikams, mat jie neturi povilnio sluoksnio, o plauko struktūra labai panaši į žmogaus plauko struktūrą. Todėl jų vilna nesišeria, neskleidžia šunims įprasto kvapo. Šios savybės gali pradžiuginti net ir didžiausius švaros mylėtojus, - vardijo kinų kuoduotųjų veislės šunų privalumus ponia Laimutė.
Pasak mano pašnekovės, kinų kuoduotieji gali būti pliki arba pūkuoti. Džuljetos kūnelis beveik plikas, todėl vasarą gražiai patamsėja ir ypač gražiai dera prie stilingai pakirptų šviesių kirpčiukų. Kai paklausiau, ar labai smagu turėti tokį kilmingą ir Tauragėje retai sutinkamos veisės šunį, Laimutė atsakė, jog ne kilmė svarbu. Maloniausia, kai vakare sugrįžusią namo Džuljeta ją džiaugsmingai pasitinka.

Sigutė PUMPUTIENĖ

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija