24 Kovas 2019, Sekmadienis

 

Pirmas
 

Per Lietuvą nuvilnijo Nacionalinė bibliotekų savaitė, palikdama daug malonių   įspūdžių.  Renginių ritmą jautė ir Lomių bibliotekos bičiuliai. Keliolikai  lomiškių  buvo įteikti  skaitytojų pažymėjimai  – pagausėjo skaitytojų ratas.

Kultūros namuose įvyko renginys „Knyga jungia žmones, tautas ir valstybes“, sukvietęs pilną salę lomiškių. Renginio vedėja, bibliotekos šeimininkė Gintarė Vasiliauskienė, prisiminė 2017 metais autorės lomiškės Julijos Popendikienės knygos „O metai teka tartum Šunija...“sėkmę – pernai metais  Tauragėje išleistų knygų rinkimuose Julijos knyga pelnė populiariausios knygos nominaciją. Bibliotekos bičiulė  Dalia Ramanauskienė skaitė Julijos eiles, mokytoja Elena Bazinienė pasekė knygos lyrinio herojaus išgyvenimų kelią.  Kalbėjo ir pati autorė, dėkojo visiems,  prisidėjusiems  prie knygos išleidimo. Muzikinį kūrinį močiutei skyrė vaikaitė Gabrielė Aputytė.

Antroji renginio dalis buvo skirta tautų draugystei, kurią stiprina knyga ir daina. Šventėje dalyvavę svečiai užsieniečiai – studentai iš Turkijos, studijuojantys  Vilniaus Gedimino universitete, muzikos kalba išdainavo liūdną savo tautos istoriją, pasakojo apie šalies kultūrą, papročius. Susikalbėti su svečiais padėjo Lomių kultūros namų meno vadovė Ema, studijuojanti turkų kalbą. Svečiai džiaugėsi pažinę Lietuvos  sostinę Vilnių, džiaugėsi  lietuvių vaišingumu, guodėsi tik  vėsiu oru.  Daina sekė dainą. Pilnutėle salė pagarbiai plojo svečiams, o kai studentai kartu su Ema uždainavo lietuviškai, žiūrovai stojosi  ir ilgai plojo.  Renginio vedėja Gintarė dėkojo bendruomenės žmonėms už gausų dalyvavimą renginyje, už lankymąsi bibliotekoje, svečiams įteikė dovanėles.

Studentai iš Turkijos  aplankė biblioteką, bendravo su vaikų dienos centro vaikais, lankėsi kaimo muziejuje, paliko įrašą svečių knygoje. Bibliotekų savaitė baigėsi, atmintyje liko malonūs įspūdžiai.  

 

Bendruomenės informacija ir nuotrauka

  

 

Komentarai

 #
Buvo labai gražus renginys. Pagerbta ir kaimo eiliuotoja Julija, o svečiai iš Turkijos, jų dainuojamos dainos labai paįvairino renginį. Sėkmės ir toliau naujosioms kultūros namų darbuotojams, kurios į kaimą atneša naujų spalvų...:0
 
 #
Ir aš ten buvau, tikrai puikus, kaip gražiai viskas suorganizuota, apgalvota.Ne tik naujos kultūros darbuotojos, bet ir bibliotekininkė, bendruomenės aktyvisto moterys, seniūnaitis. Labai šaunūs žmonės gyvena Lomiuose. Sėkmės!
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija