24 Vasaris 2020, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Sausio 6 dieną Sungailiškiuose naujam gyvenimui atgijo buvusios pradinės mokyklos pastatas. Čia  atidaryti bendruomenės namai. 
Apie Mažonų seniūnijos  Sungailiškių kaimo bendruomenės bendradarbiavimą

Kai buvo uždaryta Sungailiškių mokykla, Sungailiškių, Šaukėnų, Sutkų ir Užbūdupio kaimų gyventojai neteko paskutinio kultūros židinio. Žmonėms trūko bendravimo, kultūrinės veiklos, todėl buvo nutarta išsaugoti mokyklos pastatus ir burtis bendradarbiavimui. Taip 2011 metų kovo mėnesį buvo įregistruota Sungailiškių bendruomenė, o jos pirmininku išrinktas Romualdas Mickus. Kaip papasakojo Mažonų seniūnas Jonas Samoška, šiose vietovėse gyvena aktyvūs, norintys veiklos žmonės. Labai norėjosi jiems padėti. Todėl Jono Samoškos pastangų dėka buvo parašytas projektas kaimo bendruomenėms remti ir pateiktas Lietuvos žemės ūkio ministerijos Nacionalinei mokėjimo agentūrai. Už gautus 24 970 litų Sungailiškių bendruomenei buvo nupirkti keturi kompiuteriai, daugiafunkcinis aparatas, reikalingiausi baldai.
Užteko pinigėlių net lauko baldams, todėl vasarą bendruomenės suėjimai galės vykti lauke, - džiaugėsi Jonas Samoška.
Kaip minėjo seniūnas, gražią šventę bendruomenė jau spėjo surengti šią vasarą Sungailiškių  kaimo 450-ties metų jubiliejaus proga.
 Bendradarbiaujant seniūnijai ir Sungailiškių bendruomenei, šiai datai ir čia kažkada gyvenusiems žmonėms prisiminti buvo pastatytas koplytstulpis. Gyventojai surengė gražų, įsimintiną  renginį,- pasakojo Mažonų seniūnas.
Kalbėdamas apie mokyklos pastato pertvarkymą bei pritaikymą bendruomenės reikmėms, Jonas Samoška, teigė, jog iš pradžių didelių darbų neplanavo. Tačiau geriau viską apžiūrėjus, buvo nuspręsta pakeisti  elektros instaliaciją, radiatorius, sutvarkyti lubas, naujai pakloti grindis.
 Šiam remontui panaudojome sutaupytas seniūnijos lėšas, daug kas buvo nuveikta pagal viešųjų darbų programą, - pasakojo Jonas Samoška.
Pasididžiuodamas jis sakė, kad dabar gyventojai galės bendruomenės namuose įvestu internetu susimokėti mokesčius, paskaityti spaudą,  bus kur susirinkti per šventes, pabendrauti ilgais žiemos vakarais. Jo teigimu, bendruomenės namai bus atidaryti kiekvieną popietę, o Remigija Rudienė visuomeniniais pagrindais mielai sutiko tuo metu pabendrauti su lankytojais, atvyks ir seniūnijos darbuotojai. Planuojama bendradarbiauti su Mažonų biblioteka. Tame pačiame pastate įrengtas ir ypač gyventojų laukiamas medicinos kabinetas. Jame numatoma teikti pačias būtiniausias  medicinines paslaugas.
�' Visoje Lietuvoje tokius medicinos punktus naikina, o mes steigiame, - sakė Jonas Samoška.
Jo teigimu, beliko tik apšiltinti išorines pastato sienas, iškloti trinkelėmis kiemą. Pasak energingojo Mažono seniūno, reikia tik labai norėti, tada ir sunkiausius darbus lengva nuveikti.

Sungailiškių bendruomenės namų atidarymas buvo džiugus

Kai drėgną sausio 6-osios rytą į gražiai suremontuotų Sungailiškių bendruomenės namų atidarymą rinkosi  svečiai, visų nuotaika buvo smagi. Akį džiugino  rūpestingai atliktas remontas, ūpą kėlė pakili bendruomenės namų šeimininkų nuotaika. Bendruomenės pirmininkas Romualdas Mickus, Remigija Eičienė ir kiti bendruomenės nariai pasitiko  svečius. Atvyko Tauragės rajono meras Pranas Petrošius, VVG pirmininkė Nijolė Tirevičienė, Tauragės PSPC direktorė Asta Piečienė, Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška, artimiausi kaimynai - bendruomenės „Mažonų rytas“ pirmininkė Laima Šveikauskienė ir Mažonų kultūros namų renginių organizatorė Birutė Kaminskienė, bendruomenės „Gramančia“ pirmininkas Algirdas Turčinavičius. Atidarymo šventę pradėjusi Remigija Rudienė padėkojo visiems susirinkusiems už apsilankymą, Mažonų seniūnijos seniūnui Jonui Samoškai už visokeriopą pagalbą jaunai Sungailiškių bendruomenei. Jonas Samoška trumpai papasakojo susirinkusiems apie Sungailiškių bendruomenės įkūrimą, atidaromų namų remontą. Šventėje dalyvavęs meras Pranas Petrošius kalbėjo:
- Džiugu, kad rajone yra nemažai seniūnijų, kurių aktyvus bendradarbiavimas su bendruomenėmis, buvimas kuo arčiau žmonių duoda gražius rezultatus. Šis naujam gyvenimui pažadintas pastatas yra gražus Mažonų seniūnijos ir Sungailiškių bendruomenės bendradarbiavimo rezultatas ir puikus pavyzdys kitiems.
Tauragės PSPC direktorė Asta Piečienė kartu su nuoširdžiais palinkėjimais įteikė higienos pasą naujam medicinos kabinetui bei kraitį naujo gyvenimo pradžiai būsimai šio kabineto darbuotojai. VVG pirmininkė Nijolė Tirevičienė džiaugėsi gražiu Mažonų seniūno Jono Samoškos indėliu į bendruomenių puoselėjimą, neseniai susikūrusiai Sungailiškių bendruomenei pažadėjo ne tik pagalbą, bet ir geros kritikos dozę, jei tokios prireiktų. Bendruomenių „Mažonų rytas“, „Gramančia“ atstovai linkėjo kantrybės, ištvermės, kūrybiškumo būsimoje bendruomenės veikloje. Įkurtuvių proga visi svečiai nepagailėjo gerų patarimų ir dovanų. Bendruomenės pirmininkas Romualdas Mickus padėkojo visiems susirinkusiems.
O vakare, po dienos darbų,  į pirmąją Sungailiškių bendruomenės vakaronę jau rinksis vietos gyventojai. Graži pradžia padaryta.

Sigutė PUMPUTIENĖ

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija