5 Gruodis 2019, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Vos keli kilometrai nuo miesto esantys Joniškės, Bernotiškės kolektyviniai sodai vasaros metu tampa tikra puotos vieta įvairiausių rūšių kenkėjams – nuo kai kurių sodiečiai apsiginti jau moka, o ką daryti su gana atsparia įvairiausioms priemonėms rūšimi – dvikojais kenkėjais – tauragiškiai nežino ir beviltiškai skėsčioja rankomis.

Atslinkus sutemai, į atokiau nuo žvitrių kaimynų akių esančius daržus ir sodų namelius žengia tie, kuriems dažnas makabriškai pasiūlytų nukapoti pirštus. Toks nepasitenkinimas suprantamas –  kai daug priežiūros, dėmesio, pastangų, finansinių resursų išeikvoję sodininkų puoselėti augalai ar namelio dekoracijos bei kiti daiktai be gailesčio savavališkai išnešami – apima neviltis ir nusivylimas visuomene, kurioje gyvename.

Naktį nusikasa bulves

Joniškės sodo sklypelyje plušantis vyras atskleidžia, kad nuo vagių – ir dvikojų, ir keturkojų, yra nukentėjęs ne kartą. Ir ne jis vienas...
–  Yra daug tokių... Aplink mane sklypus turintys kaimynai taip pat nukentėjo. Čia labai vagia valgomus dalykus – česnakus, svogūnus, ypač česnakus, – juokiasi į situaciją kiek lengviau žvelgiantis tauragiškis.

Anot jo, Joniškės soduose klimatas vagims ne toks palankus – čia daug nuolat gyvenančių sodininkų, atidūs ir dėmesingi kaimynai... Tačiau Bernotiškės kolektyviniuose soduose mažiau nuolatinių gyventojų, todėl ir vagys drąsesni – įsitikinęs pašnekovas.

– Vertingesnių daiktų nepalieku,  nes nieko ir neturiu, bet jei turėčiau – nepalikčiau. Prieš keletą metų yra pavogę visas čia buvusias ketaus vonias – gal kokias keturias. Naktį nusikasa ir bulves... Vėlyvą vakarą čia gali daryti ką tik nori, niekas netrukdo. Dar šernai vagims „padeda“ – jie irgi per visur eina kiaurai. Turėjom žirnių - nuėdė, taip pat ir burokėlius... Ir maži šerniukai po daržą laksto. Kai buvo tvoros, iš miško neateidavo, o dabar jas nuėmė, tai tiesiai ir ateina. Šernė moko mažiukus išgyventi, ateina su jais... O jei pajunta, kad čia ėsti „patiekta“, natūralu, kad užsuka dažniau, – apie sodo problemas pasakojo vyras.
Netoliese plušėjusi moteris sakė, kad pačiai nukentėti nuo dvikojų kenkėjų dar neteko, bet apie juos jau spėjo daug išgirsti, nors sode jos šeima pradėjo kurtis visai neseniai.
– Nuogirdų daug, bet ką gali žinoti, kas bus ateityje... Manau, kad vertingesnių daiktų nelabai bijočiau palikt, nes aplink mus nuolat kažkas gyvena, tai turbūt neatsitiktų nieko baisaus, – optimistiškai nusiteikusi kalbėjo Joniškės soduose sklypelį puoselėjanti moteris.

Neteko dekoratyvinių sodo elementų

Vos prieš porą dienų viešoje erdvėje pagalbos šauksmu į kitus gyventojus kreipėsi tauragiškė Inga. Iš jos tėvelių sodo teritorijos, esančios Bernotiškės sodų bendrijoje, buvo išnešti šeimai brangūs daiktai - ne tiek materialine prasme, kiek emociškai... Anot jos, dingo mergaitės skulptūra, medinė krokodilo skulptūra, prie baseino buvęs japoniško stiliaus namelis, skirtas alpinariumui. Moteris būtų dėkinga už bet kokią informaciją, kas kur nors pastebėjo nuotraukoje esančius daiktus ir prašo pranešti elektroniniu paštu ingalith@yahoo.com.

„Egluonos“ ir „Atžalyno“ sodų bendrijoms vadovaujanti Vanda Andriulienė sako negirdėjusi didelių sodiečių nusiskundimų, tik kiek anksčiau tauragiškiai guodėsi dėl savavališkai nurinktų braškių, agrastų, vienas vyriškis iš po nakties yra netekęs saulės baterijų.
– Kažkada seniau žmogus pasigedo ir dekoratyvinių ratų, bet pastaruoju metu niekas per daug nesiskundė. Galbūt yra daugiau žmonių, kurie netenka vaisių, uogų ar kažkokių daiktų, bet ne visi apie tokius įvykius mane informuoja, – sakė V. Andriulienė.

Galėtų padėti „Saugi kaimynystė“

Kaip ne kartą yra informavęs Vyriausiasis Tauragės apskrities policijos komisariatas, bene geriausia apsauga nuo vagių – budrūs kaimynų žvilgsniai, dėmesys ir neabejingumas kaimyno turtui, jo gerovei. Teigiama, kad toks apsaugos nuo ilgapirščių būdas yra vienas populiariausių ir sėkmingiausių kada nors egzistavusių nusikalstamumo prevencijos priemonių. Juk siekis saugoti ne tik savo, bet ir kaimynų aplinką, bendrumo jausmas yra tiesiausias kelias į gražesnių, glaudesnių tarpusavio santykių kūrimą, jų ugdymą.

Vaiva KESERAUSKAITĖ
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija