9 Balandis 2020, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Antradienio rytą Tauragės rajono savivaldybės Mažojoje salėje vyko informacinis seminaras apie pagalbos vyrams teikimą ir prieinamumo didinimą. Dalyvavo Kauno apskrities vyrų krizių centro, Vilniaus krizių ir informacijos centro psichologai, Anoniminių alkoholikų draugijos narys.

Seminarą pradėjo Kauno apskrities vyrų krizių centro psichologė Dovilė Bubnienė. Informuota, kad dažniausiai pagalbos kreipiasi vyrai, išgyvenantys skyrybas ar kamuojami neištikimybės, praradę gyvenimo tikslą. Paprastai iškilusias problemas stiprioji lytis skandina alkoholyje. Krizės pradžioje pagalbos kreiptis nedrįstama – jiems gėda, jie netiki, kad kas gali padėti, bijo pažeminimo, likti nesuprasti.
Pagal statistiką 2010 metais vyrų nusižudė tris kartus daugiau nei moterų, dvigubai daugiau jų sirgo psichologinėmis ligomis, vyrai daugiau linkę į narkotikus, alkoholį. Praėjusiais metas minėtų centrų pagalba suteikta maždaug 150 asmenų.
Lietuvoje dirbantys specialistai itin noriai bendradarbiauja su kolegomis užsienyje, tarpusavyje keičiasi veiklos programomis. Bendraujant su piliečiais vyksta individualus darbas su kiekvienu iš jų, taip pat žmogaus šeimos nariais. Mokoma naujų bendravimo, konfliktų sprendimo būdų.
Pasak specialistų, į juos daugiau kreipiasi vyrai iš „normalių“ šeimų, rizikos grupei priskiriamų šeimų atstovai dažniausiai atlydimi prievarta. Dažniausiai tokie asmenys jiems teikiamą pagalbą laiko vaikų žaidimais ir nesąmonėmis, paprasčiausiu laiko gaišimu.
Pasak Vyrų krizių ir informacijos centro psichologo Arūno Kuro, jam itin malonu, kai tokie priešgyniautojai, gavę kvalifikuotą pagalbą, galiausiai prieina ir dėkodami paspaudžia ranką.
Su kiekvienu asmeniu yra išsikalbama – įvertinama jo situacija, aktualizuojama poreikio keisti situaciją problema. Įdomu tai, kad 80 procentų smurtautojų teigia dėl tokio elgesio esą nekalti.
Seminaro metu buvo atskleista keletas bendravimo su krizės ištiktu vyru modelių, dalijami patarimai, kaip be smurto bendrauti su žmogumi, jei kertasi nuomonės dėl to paties objekto.
Skaudžia gyvenimo patirtimi pasidalijo ir Anoniminių alkoholikų draugijos narys Kęstutis. Anot jo, alkoholizmo visiškai išgydyti neįmanoma, tačiau galima atsikratyti nuolatinės alkoholiko būsenos. Svarbiausia, kad žmogus žinotų, jog pagalba jam yra prieinama, ir ji iš pagrindų gali pakeisti mąstymą, o kartu ir gyvenimo kokybę.
Tauragiškiai, kuriems atrodo, kad gyvena šeiminėje ar asmeninėje gyvenimo krizėje, visada gali kreiptis į Tauragės moters užimtumo ir informacijos centrą, o vėliau asmuo, jei prireiks, bus nukreipiamas kitur.
 

Vaiva KESERAUSKAITĖ

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija