5 Balandis 2020, Sekmadienis

 

Pirmas
 

Kristina NEVELKIENĖ
 

Toma Petkutė pasakojo, jog seniai svajojo auginti katinėlį, tačiau prieš pustrečių metų jos noras išsipildė, nes visa šeima apsisprendė įsigyti augintinį. Tuomet reikėjo išspręsti galvosūkį, kokios veislės kačiuką auginti.
- Pamatę škotų nulėpausį, galutinai apsisprendėme įsigyti šios veislės katiną, nes jo išvaizda išskirtinė. Škotų nulėpausiai užauga vidutinio dydžio, apvalaus kūno sudėjimo, jų akys didelės ir apvalios, galva taip pat apvali. Šios veislės katės būna trumpo arba ilgo plauko, įvairiausių atspalvių. Dažniausiai tai švelni, mėgstanti dėmesį, gerai sugyvenanti su kitais naminiais gyvūnais katė, bet mano Bartukas išsiskiria iš šios veislės kačių. Tai labai įdomaus charakterio katinas. Ypač mane žavi jo išdidumas. Bartukas niekada nerodo susidomėjimo kitais ir „vaidina“ nepriklausomą. Tai tiesiog katinas, kuris vaikšto pats sau vienas. Kažkas yra pasakęs: ,,Jei norite, kad kas nors jus garbintų – įsigykite šunį, jei norite, kad jus ignoruotų – auginkite katiną“ . Mano katinas tiesiog idealiai atitinka šį apibūdinimą, bet tai turi savotiško žavesio, - didžiuodamasi savo augintiniu pasakojo Toma.
Nors Tauragėje škotų nulėpausių veislės kačių nėra daug, tačiau Tomai pasisekė, mat jos mama netruko išsiaiškinti, kad viena bendradarbė augina būtent šitos veislės katytę Džulę. Džulė vieną kartą per metus atsiveda po kelis palikuonis. Pasak Tomos, ne kiekvienoje vadoje būna nulėpausių kačiukų, todėl jie labai vertinami. Mat dviejų škotų nulėpausių kergti negalima, vienas iš būsimų tėvų turi būti stačiaausis. Visi šios veislės kačiukai gimsta stačiomis ausimis, tik po kelių savaičių vienų kačiukų ausys nulinksta, kitų – lieka stačios. Šios veislės kačiukų kaina svyruoja nuo 700 iki 1000 litų. Jei kačiukas su kilmės dokumentais, tada jo kaina dvigubai didesnė.
- Mūsų katinas Bartukas ir yra mamos bendradarbės katytės Džulės vaikas, gimęs per mano gimtadienį. Visi, kas pamato Bartuką - nustemba, nes jo išvaizda išskirtinė. Dar labiau visus stebina faktas, kad Bartukas nerodo jokio noro bendrauti su žmonėmis, o bandant jį paimti ant rankų – urzgia, šnypščia ir visaip kitaip demonstruoja savo nenorą. Yra pasitaikę atvejų, kad atkakliems mūsų svečiams, kurie nepaiso katino įspėjimų ir žūt būt stengiasi paimti jį ant rankų, Bartukas subraižo rankas arba skaudžiai krimsteli. Atrodo, kad jis neturi baimės jausmo, nes jei kas nors pas mus atsiveda šunelį, katinas gyvūną persekioja, pastoja jam kelią arba stebi įsmeigęs akis,- pasakojo Toma.
Mergina džiaugiasi, kad jos augintinis jau turi du gražius palikuonis. Jos teigimu, šios veislės kačių priežiūra nėra sudėtinga. Bartukas ėda sausą  maistą, bet labiausiai mėgsta kačių konservus. Toma kartais jį palepina glaistytais sūreliais ar ledais, nes katinas šiuos skanumynus labai mėgsta. Į lauką vieno neišleidža, tik išveda pasivaikščioti. Aktyvią veiklą, gamtą bei sportą mėgstanti mergina sako, jog kitų augintinių nėra turėjusi, todėl tiek daug dėmesio skiria mylimam savo katinui Bartukui.

Komentarai

 #
Atrodo nuostabus katinas,vertėtų turėti tokį augintinį.Ir šeimininkė taip pat puiki.Na ,nuostabu!:)
 
 #
Toma man labai grazus jusu katinelis.Kaip butu gaima susisiekti su jumis,gal kada butu ymanoma nusipirkti toki skotuka kaip jusu?As is Taurages.
 
 #
Sonata, mes padėsim Jums su Toma susisiekti, parašykit savo kontaktus mums el. paštu tauragiskiu.balsas@tvk.lt
 
 #
tarp kitko katinams ir šunims negalima duoti saldumynų, nes galima jiems sugadinti kepenis. Jie trumpiau gyvena. O kad tavo katinas braižosi ir kandžiojasi, tai tikra nesąmonė, nes škotai nei kanda nei braižo....Reiškia jis ne "tikros" veislės, mišrūnas. Mes turime škotų nulėpausį jau trejus metus ir dar nė vienam neįkando ir nė vienas žmogus nėra nubraižytas. Jie kaip tik - NIEKADA neparodo nagų, net ir tada kai juos reikia kirpti.
 
 #
Saule,kai kurios katės turi charakterį.. Draugės škotė atsivedė du kačiukus,labai skirtingus, vienas judrus, bežaidžiant buna ir kąst bando, kitas ramumo įsikūnijimas, gal net kiek flegmatiškas. Tu nori pasakyti, kad ir jie kažkokie mišrūnai nes ne tokie kaip tavo škotų škotas?
 
 #
Nusipirkom nulepausiuka jau kaip tris dienos ir jis nei zaidzia nei ka tiktai isvien guli,gal jam kaikas yra gal kas patarymu duos.
 
 #
sveiki.ar galima nuskusti skotu nulepausi Katina vasarai.
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija