6 Gruodis 2019, Penktadienis

 

Pirmas
 

Išgirdę, jog gamtinės dujos atkeliauja į Tauragę, o stambiausias jų vartotojas galėtų būti UAB „Šilumos tinklai“, ne vienas tauragiškis rimtai susirūpino: „Ar būstai bus šildomi gamtinėmis dujomis? Ar už šilumą mokėsime tiek pat, kiek didmiesčių gyventojai?“

Nuo Jurbarko link Tauragės miesto jau klojamas dujotiekio vamzdynas. Teigiama, jog Tauragę jis turėtų pasiekti iki naujųjų metų, o kitais metais magistralinis dujotiekis turėtų būti nutiestas iki Klaipėdos, kur iškils suskystintų dujų terminalas. Šiuo metu vamzdyno klojimo darbai jau persikėlė per Šešuvies upę ties Baltrušaičiais.
Pavasarį, kai Tauragėje lankėsi AB „Lietuvos dujos“ delegacija, generalinis direktorius Viktoras Valentukevičius išreiškė viltį, jog gamtinėmis dujomis naudosis ne tik Tauragės šilumos ūkis ir stambiosios pramonės bendrovės, bet ir individualių gyvenamųjų namų kvartalai.

Ar „Šilumos tinklai“ jungsis prie gamtinių dujų?

Tauragės UAB „Tauragės šilumos tinklai“ direktorius Vaclovas Karbauskis, paklaustas apie galimybę jungtis prie į mūsų miestą atkeliaujančio dujotiekio, atsakingai pareiškė:
- Galiu nuraminti sunerimusius tauragiškius, jog artimiausiu metu tikrai neketiname jungtis prie gamtinių dujų. Mūsų tikslas – mažiausios šilumos kainos, juo labiau, kad ir katilus jau turime įsrengę pritaikytus biokurui. Ateityje planuojame dar vieną mazuto katilą pakeisti biokuro katilu, tuomet biokurą naudosime 100 procentų.
Vaclovo Karbauskio teigimu, nuvesti trasas iki dujotiekio ir pastatyti dujinius katilus bendrovei nemažai kainuotų ir tikrai nebūtų naudinga. Jam suprantama, kad AB „Lietuvos dujoms“ ypač svarbus toks stambus vartotojas kaip „Šilumos tinklai“, kitos Tauragės verslo įmonės nesunaudotų pakankamo dujų kiekio, kad apsimokėtų vesti trasas iki miesto ir tiekti Tauragei gamtines dujas.
UAB „Tauragės šilumos tinklai“ vadovas įsitikinęs, jog Tauragę gamtinės dujos aplenks. Tiesa, galbūt ne vienas tauragiškis svajoja savo dujų balionus pakeisti gamtinėmis dujomis, tačiau, anot jo, gyventojų dujų sunaudojimas sudarytų tik šimtąją dalį reikiamo kiekio.

Kristina NEVELKIENĖ
 

Komentarai

 #
kad Tauragės atsakingi asmenys, vadovai nenori šiuolaikinio, pigaus, ekologiško,progresyvaus kuro. Tikriausiai liksim vienintelis miestas Lietuvoje, kur balionai bus ant nugarų tampomi į 5 aukštą. Apgailėtinas požiūris, kai vadovas nori, kad dujotiekis aplenktų Tauragę.Tai ko stebėtis, kad yra žmonių, kurie nenori, kad į jų namus būtų įvestas vandentiekis...Viduramžiai.
 
 #
tavo komentaras skamba kaip kokio marsiecio... arba gazprom'iecio.
 
 #
Privalgyk žirnių įsikišk žarnelę į Š.. ir nereiks nei dujų nei balionų...
 
 #
Tai,kad dabar uztenka paskambinti telefonu i kuria nori firma ir operatyviai atveza,uznesa,pajungia ir dar Aciu pasako,kad naudojates ju paslaugom!!!Apie koki nesima balionu tu kalbi? Kiekvienoj laiptinej iskabinetos duju reklamos su tel.,tik rinkis.
 
 #
Šilumos tinklai bijo,kad nutiesus dujuotekio trasas į gyvenamus namus,gyventojai pradės atsijunginieti nuo centralizuoto šildymo.Butuose galės įsirengti dujinius šildymo ir karšto vandens gamybos katilus.
 
 #
Taip ir padarysiu
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija