25 Rugpjūtis 2019, Sekmadienis

 

Pirmas
 

Dar tik spalio pradžia, bet rudeniški orai įgauna pagreitį - lietus ir gan šaltokas vėjas skatina svajoti apie šiltus namus. Svarbu prisiminti, kad namai turi būti ne tik šilti, jaukūs, bet, svarbiausia, ir saugūs. Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai primena, kad savo namų turto saugumu turi pasirūpinti pats šeimininkas. Dėl šios priežasties priminame, kad krosnių ir židinių dūmtraukius reikia nuolat prižiūrėti bei laiku valyti. Užsidegus suodžiams, jų degimo temperatūra siekia apie 1000 laipsnių  - esant tokiai temperatūrai, kaminai perkaista ir su jais besiliečiančioms namo konstrukcijoms kyla didelis pavojus užsidegti, o jei dūmtraukyje yra plyšių, įtrūkimų - gaisro galima ir neišvengti!

Apžiūrėkite ir atidžiai įvertinkite savo kaminų būklę  – ypač pastogėse ir ties perdangomis, ar nėra įtrūkimų, nesiliečia su degiomis konstrukcijomis ir apdaila.

Bendrosiose priešgaisrinės saugos taisyklėse numatyta, kad visi šildymo įrenginiai turi būti eksploatuojami pagal gamintojo instrukcijose nustatytus gaisrinės saugos reikalavimus, o prieš šildymo sezono pradžią – patikrinti. Šildymo įrenginiai, dūmtraukiai turi būti techniškai sutvarkyti. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai ir mūrinės sienos su dūmų kanalais turi būti išbaltinti. Iš dūmtraukių ir krosnių prieš šildymo sezoną, o jo metu – ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius, būtina išvalyti suodžius.  Eksploatuojant šildymo įrenginius, draudžiama laikyti kurą arčiau kaip 1 m nuo pakuros, įkurti juos ypač degiais, labai degiais ir degiais skysčiais bei  kūrenti šildymo įrenginį jam nepritaikytu kuru. Tai pat daugelis užmiršta, kad draudžiama džiovinti ir laikyti degias medžiagas arčiau kaip 0,5 m nuo krosnių, katilų ir jų vamzdynų arba ant jų.

Už šių taisyklių nesilaikymą – Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekse numatyta bauda nuo 10 iki 600 eurų.  

 Parengė Tauragės APGV VPPS pareigūnai

 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija