20 Vasaris 2020, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Į „Tauragiškių balso“ redakciją kreipėsi vyriškis, kuris guodėsi, jog buvęs sumuštas savo žmonos ir išvytas iš namų kaip koks benamis šuo. Ši šeimos drama tęsiasi nuo 2005 metų ir šiemet pasiekė kulminaciją, kai po skyrybų pradėtos turto dalybos. Vyriškis sakė net su policija negalįs patekti į jam priklausančią buto dalį.
Vyro išpažintis

„Papasakosiu savo šeimos istoriją. Pažįstu nemažai šeimų, kurios pykstasi, mušasi, skiriasi. Tačiau atvirkščiai nei daugelyje šeimų, mūsų šeimoje smurtautoja yra moteris. Ji sumušė mane ir išvijo iš namų kaip kokį benamį šunį, nors butas priklauso mums abiems. Dauguma tauragiškių šią moterį pažįsta kaip dorą, sąžiningą, nes ji moko jų vaikus kaip reikia gyventi pagal 10 Dievo įsakymų. Tai tikybos mokytoja Nijolė Grigaravičienė. Jos darbai labai skiriasi nuo žodžių. Pamokų metu ji moko vaikus, kad negalima meluoti, tačiau pati elgiasi priešingai, pateikdama teismui melagingus parodymus, nors už tai gresia baudžiamoji atsakomybė. Spalio mėnesį vyko teismas dėl mūsų skyrybų. Ji pateikė melagingus parodymus raštu. Cituoju: „Niekada šeimoje nesmurtavau, nesikeikiau, negėriau“. Kitame teismo posėdyje paaiškėjo jos melas, kai teisėja rado achyve abdukciją, išduotą man, Viliui Grigaravičiui, kai žmona mane sumušė. Tuomet teisėja paklausė: „Su kuo mušei savo vyrą?“ Žmona atsakė: „Su rankšluosčiu“. Įdomu, kur ji pirko tokių rankšluosčių, su kuriais mušant lieka mėlynės. Gal jie gaminami iš medžio ar metalo? Žmona melavo ir tai, kad manęs iš namų neišvijo, tačiau šį faktą įrodo jos pačios kviesta policija dėl mano triukšmavimo.
Policija mane išvežė iš laiptinės todėl, kad trankiau duris norėdamas patekti į butą, o ne už smurtą prieš žmoną, kaip teigė ji. Po šio įvykio žmona pakeitė spyną, ir aš į butą patekti nebegalėjau. Du mėnesius gyvenau laiptinėje, rytais eidavau į upelį nusiprausti, apsiskusti, o po to  į darbą. Grįžęs iš darbo miegodavau laiptinėje. Tikėjausi, jog prabus žmonos sąžinė, ir būsiu įleistas į butą. Deja, taip neatsitiko. Mano žmona atsikratė nereikalingo vyro. Teko atsisakyti darbo ir išvykti gyventi pas mamą į kitą rajoną.
Apie žmonos smurtavimą pranešiau Telšių vyskupijos vyskupui Jonui Borutai ir Tauragės klebonui Alvydui Bridikiui. Per mėnesį negavęs atsakymo paskambinau klebonui paklausti, ar buvo svarstytas minėtos tikybos mokytojos elgesys. Klebonas atsakė: „Darbą ji atlieka gerai, pamokos yra tikrinamos, priekaištų neturim, o kad ji taip elgėsi, tai turbūt buvo tam priežastis“. Šie klebono žodžiai mane labai nustebino. Ar jis pritaria smurtui? Ar, jo manymu, yra normalu išvyti žmogų iš jo teisėtų namų, nes tam buvo priežastis? Manau, jog žmogus, turintis sąžinę, net nebūdamas katalikas, taip žiauriai nepasielgtų, kaip elgiasi tie, kurie turėtų skleisti gėrį ir meilę. Išvada tokia  tikybą gali dėstyti bet kas, nors ir iš kalėjimo grįžęs žmogus, svarbu, kad darbą atlieka gerai. Nesiekiu, kad ji liktų be darbo, tikiuosi, kad žmonai bus gėda, ir ji pasitaisys“, baigė savo išpažintį Valius Grigaravičius.

Į butą neįsileidžia

Kitą dieną V. Grigaravičius paskambinęs į redakciją sakė, kad turėdamas teismo sprendimą dėl jam priklausančios buto dalies, vėl bandęs į jį patekti. Tačiau niekas neatvėrė durų.
- Vakare, kai pamačiau, kad mūsų bute dega šviesa, išsikviečiau policiją ir paprašiau padėti man patekti į butą. Žmona atidarė duris. Paprašiau, kad duotų man raktą nuo buto, bet ji atsisakė. Sakė, kad esu smurtautojas, todėl negalinti manęs įsileisti. Kai pasakiau, kad turiu teismo sprendimą, jog man priklauso dalis šio buto ir ruošiuosi čia gyventi, ji atsakė, kad tokio sprendimo neturinti. Policijos pareigūnai taip pat niekuo negalėjo man padėti. Esu neįgalus, po širdies operacijos netekau 45 procentų darbingumo, tačiau gaudamas menką neįgalumo pašalpą esu priverstas nuomotis butą, nes į savąjį negaliu patekti. Jį užėmusi mano suaugusi duktė su šeima. Jau nebežinau, kokių dar turėčiau imtis priemonių, jei net policija bejėgė? - klausė vyriškis.
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė patvirtino, jog lapkričio 24 dieną Valius Grigaravičius kreipėsi į policiją.
-    Pareiškimas buvo ištirtas ir priimtas nutarimas. Teismo nustatyta tvarka savininkai turi dalintis butu. Kadangi, pareigūnų teigimu, buvusi žmona sutiko įsileisti į namus buvusį vyrą tik tuomet, kada pati bus namie, Valiui Grigaravičiui buvo pasiūlyta kreiptis į teismą dėl detalesnių turto dalybų.
Policijos komisariato atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė patikino  jei nevykdomas teismo sprendimas, nesusijęs su bausme, gresia baudžiamoji atsakomybė pagal 245 straipsnį.

Savo darbą atlieka puikiai

Paskambinusi Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos direktoriui Vidui Misiūnui pasiteiravau, kaip sekasi dirbti tikybos mokytojai Nijolei Grigaravičienei. Ar nėra gauta tėvų ar mokinių skundų dėl smurtavimo ar kitokio netinkamo elgesio? O gal ji konfliktuoja su kolegomis, nesutaria su mokyklos administracija?
- Nieko panašaus nėra, - sakė mokyklos direktorius Vidas Misiūnas.  Mokytoja puikiai, sąžiningai, kruopščiai atlieka savo darbą, jokių nuobaudų ar įspėjimų neturi. Priešingai - už nepriekaištingai atliekamą darbą mokytoja ne kartą yra skatinta padėkos raštais.
Pavyko prisiskambinti ir mokytojai Nijolei Grigaravičienei. Išgirdusi, apie ką noriu pasikalbėti, pakvietė po pamokų susitikti mokykloje.
Penktadienį, baigiantis septintajai pamokai, jau stovėjau prie klasės durų tikėdamasi, jog jas atidarys stipri, karingai nusiteikusi moteris. Tačiau į klasę mane pakvietė pavargusi, liūdnų akių pedagogė. Kai pasakojau, kuo ją kaltina buvęs vyras, mokytoja šypsojosi ir purtė galvą. Paskui su ašaromis akyse papasakojo liūdną savo gyvenimo istoriją, vis primindama: „Tik ne spaudai, nenoriu viešai skalbti savo šeimos apatinių“. Užrašyti leido tik du sakinius: „Tai begalinis mano ir mano dukrų skausmas. Tikiu teisėsauga ir tikiuosi, kad viskas bus išspręsta teisiškai ir teisingai“.

Kristina NEVELKIENĖ
 

Komentarai

 #
ginu nijole uz tokes skaudzas pasekmes
 
 #
MOKYTOJA TCIA RASO LUMPENU ENZIO JAGOMASTO PAGRINDINES MOKYKLOS MOKYNE IR LABAI GINU TAVIA VYRAI MESLAI PARASITAI TODEL BUK STIPRI IR PASIEK TIKSLA ISKOVOK PERGALE .LINKIU TAU KOVOSIA DAUK SVEIKATOS
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija