5 Balandis 2020, Sekmadienis

 

Pirmas
 

Gruodžio 30 dieną „Tauragiškių balse“ spausdintame straipsnyje „Kalėdas šventė lyg Betliejuje“ buvo papasakota istorija, kaip avis „atsisakė“ vieno iš savo dviejų ėriukų, todėl šeimininkei teko parsivežti jį į butą Tauragėje ir maitinti iš buteliuko. Bet juk ėriuko ilgai nelaikysi bute – mekenimas ir kojyčių trepsenimas pradės erzinti kaimynus.
Maždaug po mėnesio, jau šiek tiek paaugęs ir pradėjęs savarankiškai ėsti ėriukas buvo sugrąžintas atgal į tvartą. Tačiau rūpesčiai tuo nesibaigė. Kūčiukas jau buvo pripratęs prie naujų gyvenimo sąlygų ir nebenorėjo pripažinti avių draugijos. Mažyliui, pripratusiam prie buto temperatūros, tvarte buvo šalta. Pasak šeimininkės, pirmąjį rytą, kai iš vakaro jis buvo paliktas su kitomis avimis, Kūčiuką rado visą šlapią ir virpantį nuo šalčio, nes išdykėlis buvo įkritęs į avims paliktą vandenį. Mažylis nuolat reikalavo, kad jį vežtųsi atgal į butą, užstodavo duris ir, pasistiebęs ant užpakalinių, priekinėmis kojelėmis kabindavosi į šeimininkės glėbį gailiai mekendamas. Ši sakė širdis plyštanti, kai reikia jį palikti. Todėl vėl kreipėsi į redakciją, gal koks patyręs veterinaras galėtų papasakoti, kaip tokiais atvejais elgtis. Gal yra ir daugiau gyvūnų mylėtojų, turinčių panašių problemų.
Išklausęs visą Kūčiuko istoriją, žinomas Tauragės veterinaras Tomas Bartušis sakė, jog šiuo atveju buvo pasirinktas pats blogiausias variantas.
- Negalima paimti gyvūno iš jam įprastos aplinkos žinant, kad jis po kiek laiko vėl turės adaptuotis toje pačioje aplinkoje. Pasitaiko, kad avis dėl kokios nors priežasties nemyli ir neprisileidžia savo ėriuko. Tuomet reikia daug kantrybės. Šiuo atveju reikėjo atimti abu ėriukus, po to pamažu pratinti, keisti juos, prileisti prie avies tai vieną, tai kitą, kol ji susipainios ir nebekreips dėmesio. O kadangi ėriukas buvo išgabentas į butą, tai sugrąžinto į tvartą jo laukia sunki adaptacija. Visų pirma  - temperatūros skirtumas. Bent iš pradžių reikėtų rasti kažkokį šilumos šaltinį, kol ėriukas pripras prie tvarto temperatūros, - pasakojo Tomas Bartušis.

Kristina NEVELKIENĖ

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija